Весняне щеплення винограду

В зонах, де існує вірогідність пошкодження сортів винограду європейського виду філоксерою, або в північних районах,  де мало снігу і можливе підмерзання коріння у неморозостійких сортів, виноградники закладають саджанцями , прищепленими на філоксеростійкі або морозостійкі підщепи.

Треба мати на увазі, що підщепа в деякій мірі впливає на життєдіяльність рослини, знижуючи або підвищуючи силу росту, урожайність, довговічність і т.п.
 
Щеплені саджанці висаджують на ділянці так, як і власно кореневі.
 
Щеплені рослини можна виростити і самому. Це можна зробити в приміщенні або на кореню в полі, застосовуючи спосіб покращеної копуліровки. Дивіться (відео)
 
Для щеплення в приміщенні, восени заготовлюються живці підщепного сорту, і сортів які хочуть защепити.
В кінці березня, або на початку квітня живці підготовляють до щеплення.
 
Для цього нарізають підщепні сорти довжиною 40-45 см, всі вічка на них видаляють, а на нижній частині роблять борозни.
На живцях сорту, який буде щепитись, поновлюють зрізи.
Підготовлені таким чином живці замочують у воді кімнатної температури на протязі доби.
 
Перед щепленням живці сорту який будемо нащеплювати нарізаємо довжиною 6-7 см з одним вічком. Зріз на живці робимо на 1-1,5 см нижче вічка. На підщепі зріз робимо під верхнім вузлом. З’єднуємо компоненти і обв’язуємо місце щеплення плівкою.
 
Зроблене щеплення вкладаємо в ящик і пересипаємо вологою тирсо. Перед встановленням на дно насипаємо вологу тирсу шаром в 10 см. Верх щеплення повинен бути на рівні бокових стінок ящика. В такому стані щеплення повинно стояти в кімнаті у світлому місці.
 
Через 3 тижні при добрій погоді, щеплення виносять на вулицю. Поступово треба привчати пагони, які проросли, до температури повітря і прямих сонячних променів. Через тиждень такого заготування, щеплення виймаємо з тирси, вмовкаємо нижню частину у земляну з додаванням органіки бовтанку, і висаджуємо у шкілку, або на постійне місце.
 
При садінні у шкілку місце щеплення повинно бути на рівні ґрунту або вище на 5 см.
 
При щепленні у відкритому ґрунті, підщепу зрізуємо на пеньок, робимо косий зріз з надрізом (покращена копуліровка), такий само зріз робимо на живці. З’єднуємо живець з підщепою і місце щеплення обв’язуємо плівкою.
Щеплення обкладаємо вологою тирсою, і засипаємо рихлим вологим ґрунтом так, щоб над вічком щеплення був шар землі не більше 5 см . За два тижні вічко проросте і на поверхні ґрунту з’явиться пагін.
Через 25-30 днів обережно розгортаємо місце щеплення і знімаємо плівку.
 
Якщо підщепа товша ніж живець, тоді щеплення робимо способом "в розщіп".

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати