Слива

Плоди сливи цінуються за високі харчові і дієтичні властивості.  У їх склад входять цукри, органічні кислоти, дубільні і пектинові речовини, різні вітаміни.

Плоди сливи можуть споживатися у свіжому і переробленому вигляді: варення, маринади, цукати, сухофрукти, соки, вино.

Основним видом сливи, від якого виведені культурні сорти, є домашня.

У більшості сортів домашньої сливи плодові бруньки закладаються як на однорічному прирості, так і на вкорочених гілочках - шпорах.

В перші 5 років молоді деревця дають дуже сильні прирости, які доходять до 1,5 м в довжину. Плодоношення наступає на 3-5 рік після посадки.

Слива є вологолюбивою і теплолюбивою культурою, вибагливою до грунту. Тому агротехніка сливового саду повинна бути направлена на підвищення виносливості рослин. Ослаблення дерев призводить до зниження зимостійкості.

Тривалість життя 15-18 років, інді менше. Вона може плодоносити щорічно. Коливання по урожайності пов"язано з підмерзанням плодових бруньок, або слабкою їх закладкою після високого врожаю сухий рік.

Більшість сортів сливи самобезплідні. Для забезпечення перехрестного запилення необхідна  сумісна посадка 3-4 сортів.

Зимостійкий і відносно посухостійкий. Плодоносить на 4-5-й рік на букетних гілочках. Сорт самобезплідний.Плоди округлої форми, з приплесканою основою і злегка вігнутою верхівкою, темно-червоні або фіолетові, з багатьма крапками і сильним восковим нальотом, маса їх - до 54 г.

детальніше
30.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати