Слива

Плоди сливи цінуються за високі харчові і дієтичні властивості.  У їх склад входять цукри, органічні кислоти, дубільні і пектинові речовини, різні вітаміни.

Плоди сливи можуть споживатися у свіжому і переробленому вигляді: варення, маринади, цукати, сухофрукти, соки, вино.

Основним видом сливи, від якого виведені культурні сорти, є домашня.

У більшості сортів домашньої сливи плодові бруньки закладаються як на однорічному прирості, так і на вкорочених гілочках - шпорах.

В перші 5 років молоді деревця дають дуже сильні прирости, які доходять до 1,5 м в довжину. Плодоношення наступає на 3-5 рік після посадки.

Слива є вологолюбивою і теплолюбивою культурою, вибагливою до грунту. Тому агротехніка сливового саду повинна бути направлена на підвищення виносливості рослин. Ослаблення дерев призводить до зниження зимостійкості.

Тривалість життя 15-18 років, інді менше. Вона може плодоносити щорічно. Коливання по урожайності пов"язано з підмерзанням плодових бруньок, або слабкою їх закладкою після високого врожаю сухий рік.

Більшість сортів сливи самобезплідні. Для забезпечення перехрестного запилення необхідна  сумісна посадка 3-4 сортів.

Зимостійкий і відносно посухостійкий. Плодоносить на 4-5-й рік на букетних гілочках. Сорт самобезплідний.Плоди округлої форми, з приплесканою основою і злегка вігнутою верхівкою, темно-червоні або фіолетові, з багатьма крапками і сильним восковим нальотом, маса їх - до 54 г.

детальніше
30.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати