Слива

Плоди сливи цінуються за високі харчові і дієтичні властивості.  У їх склад входять цукри, органічні кислоти, дубільні і пектинові речовини, різні вітаміни.

Плоди сливи можуть споживатися у свіжому і переробленому вигляді: варення, маринади, цукати, сухофрукти, соки, вино.

Основним видом сливи, від якого виведені культурні сорти, є домашня.

У більшості сортів домашньої сливи плодові бруньки закладаються як на однорічному прирості, так і на вкорочених гілочках - шпорах.

В перші 5 років молоді деревця дають дуже сильні прирости, які доходять до 1,5 м в довжину. Плодоношення наступає на 3-5 рік після посадки.

Слива є вологолюбивою і теплолюбивою культурою, вибагливою до грунту. Тому агротехніка сливового саду повинна бути направлена на підвищення виносливості рослин. Ослаблення дерев призводить до зниження зимостійкості.

Тривалість життя 15-18 років, інді менше. Вона може плодоносити щорічно. Коливання по урожайності пов"язано з підмерзанням плодових бруньок, або слабкою їх закладкою після високого врожаю сухий рік.

Більшість сортів сливи самобезплідні. Для забезпечення перехрестного запилення необхідна  сумісна посадка 3-4 сортів.

Зимостійкий і відносно посухостійкий. Плодоносить на 4-5-й рік на букетних гілочках. Сорт самобезплідний.Плоди округлої форми, з приплесканою основою і злегка вігнутою верхівкою, темно-червоні або фіолетові, з багатьма крапками і сильним восковим нальотом, маса їх - до 54 г.

детальніше
30.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (676)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати