Аронія чорноплідна

Аронія чорноплідна - цінна ягідна культура. У її плодах до 2000 мг% Р-активних речовин, 10-15 мг% вітаміну С, 7,8 % нерозчинних речовин - крохмалю, білків, лігніну.

Великий вміст в плодах вітамінів, особливо вітаміну Р, дає підставу віднести цю рослину до лікарських. Плоди й натуральний сік рекомендовано фармакологічною службою нашої країни для використання при гіпертонічній хворобі, атерсклерозі, анацидних гастритах.

Аронія належить до роду  Aronia Pers. В Україні культивують один вид - аронію чорноплідну (Aronsa melanocarpa Elliot)

Аронія - багаторічний листопадний кущ, висотою біля 2,0-2,5 м.  Діаметр куща в плодоносному віці дорівнює 1,5 м. Щорічно у нього відростають прикореневі пагони.

Квітки двостатеві, зібрані в щитовидні суцвіття діаметром 6-7 см.

Плоди округлі, масою 1 г, чорні, з восковим сизуватим нальотом. Достигають  у другій декаді вересня. Зберігаються свіжими протягом місяця. Плодоношення за старанного догляду щорічне, урожайність висока.

Продуктивний період більше 20 років, тривалість життя окремих гілок  не перевищує 8-9 років.

Зимостійкість така як у агруса. Залежить від підготовки тканин до зими, стану рослин і початку настання низьких температур.

Росте на грунтах всіх типів, непридатні - засолені й заболочені.

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати