Аронія чорноплідна

Аронія чорноплідна - цінна ягідна культура. У її плодах до 2000 мг% Р-активних речовин, 10-15 мг% вітаміну С, 7,8 % нерозчинних речовин - крохмалю, білків, лігніну.

Великий вміст в плодах вітамінів, особливо вітаміну Р, дає підставу віднести цю рослину до лікарських. Плоди й натуральний сік рекомендовано фармакологічною службою нашої країни для використання при гіпертонічній хворобі, атерсклерозі, анацидних гастритах.

Аронія належить до роду  Aronia Pers. В Україні культивують один вид - аронію чорноплідну (Aronsa melanocarpa Elliot)

Аронія - багаторічний листопадний кущ, висотою біля 2,0-2,5 м.  Діаметр куща в плодоносному віці дорівнює 1,5 м. Щорічно у нього відростають прикореневі пагони.

Квітки двостатеві, зібрані в щитовидні суцвіття діаметром 6-7 см.

Плоди округлі, масою 1 г, чорні, з восковим сизуватим нальотом. Достигають  у другій декаді вересня. Зберігаються свіжими протягом місяця. Плодоношення за старанного догляду щорічне, урожайність висока.

Продуктивний період більше 20 років, тривалість життя окремих гілок  не перевищує 8-9 років.

Зимостійкість така як у агруса. Залежить від підготовки тканин до зими, стану рослин і початку настання низьких температур.

Росте на грунтах всіх типів, непридатні - засолені й заболочені.

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (676)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати