Аронія чорноплідна

Аронія чорноплідна - цінна ягідна культура. У її плодах до 2000 мг% Р-активних речовин, 10-15 мг% вітаміну С, 7,8 % нерозчинних речовин - крохмалю, білків, лігніну.

Великий вміст в плодах вітамінів, особливо вітаміну Р, дає підставу віднести цю рослину до лікарських. Плоди й натуральний сік рекомендовано фармакологічною службою нашої країни для використання при гіпертонічній хворобі, атерсклерозі, анацидних гастритах.

Аронія належить до роду  Aronia Pers. В Україні культивують один вид - аронію чорноплідну (Aronsa melanocarpa Elliot)

Аронія - багаторічний листопадний кущ, висотою біля 2,0-2,5 м.  Діаметр куща в плодоносному віці дорівнює 1,5 м. Щорічно у нього відростають прикореневі пагони.

Квітки двостатеві, зібрані в щитовидні суцвіття діаметром 6-7 см.

Плоди округлі, масою 1 г, чорні, з восковим сизуватим нальотом. Достигають  у другій декаді вересня. Зберігаються свіжими протягом місяця. Плодоношення за старанного догляду щорічне, урожайність висока.

Продуктивний період більше 20 років, тривалість життя окремих гілок  не перевищує 8-9 років.

Зимостійкість така як у агруса. Залежить від підготовки тканин до зими, стану рослин і початку настання низьких температур.

Росте на грунтах всіх типів, непридатні - засолені й заболочені.

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати