Порічки білі

Порічки білі, як і червоні це зимостійка, рано вступаюча в плодоношення урожайна культура.

Ягоди порічок містять різні харчові і лікувально-профілактичні речовини. так по вмісту вітаміну С  вона поступається чорній смородині, але по вмісту вітаміну А  займає одне з перших місц. По кольору різняться в залежності від сорту: білі, кремові, жовтуваті. Солодші від червоних порічок.

Порічки це багаторічний кущ висотою 1,5-2,5 м в діаметрі - до 2 м. Може рости до 20 - 30 років на одному місці. Довговічність її забезпечується щорічними відростаючими прикореневими пагонами, які замінюють відмираючі гілки. В залежності від віку куща їх буває від 5 до 25 штук. Пагони, які виросли на гілках в цьому році, на слідуючий рік дають плоди. Найбільш урожайними є  4-6-річні гілки. Чим кращий приріст пагонів тим більший урожай.

Плодові бруньки у порічки закладаються у пазухах листків. У неї відрізняють 4 типи плодових гілок: змішані пагони мають довжину 15-35 см, бруньки на них можуть бути як квіткові, так і ростові; плодові пагони довжиною 10-15 см мають бокові бруньки, які є квітковими, букетні гілочки довжиною 5-6 см мають тільки бокові плодові бруньки, цей тип плодоношення найбільш характерний для порічок. У порічки кільчатки плодового утворення довжиною до3 см мають 1-3 бруньки і живуть 4-8  років. Ці особливості розвитку пагонів потрібно враховувати під час формування кущів та щорічного обрізування.

Найбільш урожайні гілки порічок 4-6 річні.

Сорта порічки бувають самоплідні і самобезплідні, тому на ділянці бажано мати не один а 2-3 сорти.

Корені розміщуються на глибині 10-50 см, окремі проникають до 1,5 - 2 м. Стержневий корінь відсутній.

У промислових насадженнях чи на присадибних ділянках на родючих грунтах порічки найдоцільніше вирощувати на одному місці 15-16, а на бідніших - 11-12 років.

Новий середньостиглий сорт Львівської філії ДС УААН. Отриманий від схрещування сортів Фертоді пірос і Смольяніновська. Селекціонери З.А.Шестопал, Г.С.Шестопал.

Відрізняється високою врожайністю, стійкістю до грибних хвороб.

Дозрівають одночасно. 

детальніше
20.00 грн.
Немає у наявності

Середнього строку дозрівання. Цвітіння пізнє. Відрізняється зимостійкістю і комплексною стійкістю до грибкових хвороб. Ягоди відносно великі (0,6-0,9 г), округлої або округло-овальної форми, білі, і прозорі, з щильною шкіркою, приємного кисло-солодкого смаку з перевагою кислоти, високих товарних якостей.

детальніше
0.00 грн.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати