Малина

Малина завдяки простоті розмноження, скороплідності, високій якості ніжних і соковитих ягід, їх цілющим властивостям набула великої популярності на ділянках садівників.

Застосування ягід малини при простудних захворюваннях як потогінного і жаропонижаючого засобу зумовлене наявністю в них саліцилової кислоти. Великою популярністю користується в народній медицині.

Ягоди споживають свіжими, замороженими, у вигляді варення, соків, вина.

Ягоди містять 5-11 % цукрів, 0,6-2,5 % органічних кислот, 0,9 % пектину, 4-6 % клітковини. Богаті на вітаміни: С- 30-75 мг%, В1, В2 -0,01-0,09 мг %. Р-активні речовини до 300 мг%, Фолієва кислота 0,2 мг%. У 100 г ягід міститься 2-2,6 мг заліза, це набагато більше ніж у плодах вишні і агрусу.

Малина це кущ із багаторічною підземною частиною і дворічною надземною. Підземна частина розташована на глибині 15-25 см і складається з кореневища яке не має стержневого кореня.

Однорічні пагони надземної частини як правило не плодоносять, за винятком ремонтантних сортів які дають урожай восени. Дворічні пагони після плодоношення відмирають  і їх видаляють восени або рано навесні. Замість них у рік плодоношення у кожної рослини відростає кілька пагонів заміщення  і кореневих паростків. Таким чином забезпечується довговічність плантації.

Плоди малини - збірні кістянки. Легко відокремлюються від білого квітоложа конічної форми.

Малина невимоглива до грунтів. Але кращими для більшості сортів є легкі суглинкові удобрені грунти з реакцією грунтового розчину рН 5,7-6,8.

Світлолюбива рослина, за нестачі світла однорічні пагони витягуються, погіршується їх зимостійкість і знижується продуктивність.

Малина не  належить до зимостійких культур. При зниженні температури до 25-30 0С морозу, значна частина сортів пошкоджується.

 

Кущ середній з прямими стеблами, що в однорічному віці восени набувають червонуватого кольору у верхній частині. Ягоди вищесереднього розміру (маса 2,4-3,0 г). Тупоконічні, злегка видовжені,світло-червоні, привабливі. Китиця формує 6-8 ягід. Характеризується високою зимостійкістю, непосухостійкий, відносно стійкий до грибкових хвороб.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати