Малина

Малина завдяки простоті розмноження, скороплідності, високій якості ніжних і соковитих ягід, їх цілющим властивостям набула великої популярності на ділянках садівників.

Застосування ягід малини при простудних захворюваннях як потогінного і жаропонижаючого засобу зумовлене наявністю в них саліцилової кислоти. Великою популярністю користується в народній медицині.

Ягоди споживають свіжими, замороженими, у вигляді варення, соків, вина.

Ягоди містять 5-11 % цукрів, 0,6-2,5 % органічних кислот, 0,9 % пектину, 4-6 % клітковини. Богаті на вітаміни: С- 30-75 мг%, В1, В2 -0,01-0,09 мг %. Р-активні речовини до 300 мг%, Фолієва кислота 0,2 мг%. У 100 г ягід міститься 2-2,6 мг заліза, це набагато більше ніж у плодах вишні і агрусу.

Малина це кущ із багаторічною підземною частиною і дворічною надземною. Підземна частина розташована на глибині 15-25 см і складається з кореневища яке не має стержневого кореня.

Однорічні пагони надземної частини як правило не плодоносять, за винятком ремонтантних сортів які дають урожай восени. Дворічні пагони після плодоношення відмирають  і їх видаляють восени або рано навесні. Замість них у рік плодоношення у кожної рослини відростає кілька пагонів заміщення  і кореневих паростків. Таким чином забезпечується довговічність плантації.

Плоди малини - збірні кістянки. Легко відокремлюються від білого квітоложа конічної форми.

Малина невимоглива до грунтів. Але кращими для більшості сортів є легкі суглинкові удобрені грунти з реакцією грунтового розчину рН 5,7-6,8.

Світлолюбива рослина, за нестачі світла однорічні пагони витягуються, погіршується їх зимостійкість і знижується продуктивність.

Малина не  належить до зимостійких культур. При зниженні температури до 25-30 0С морозу, значна частина сортів пошкоджується.

 

Кущ середній з прямими стеблами, що в однорічному віці восени набувають червонуватого кольору у верхній частині. Ягоди вищесереднього розміру (маса 2,4-3,0 г). Тупоконічні, злегка видовжені,світло-червоні, привабливі. Китиця формує 6-8 ягід. Характеризується високою зимостійкістю, непосухостійкий, відносно стійкий до грибкових хвороб.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати