Фундук

Фундук, або культурні сорти ліщини, відомі в культурі понад 2000 років. За валовим збором горіхів фундука перше місце займає Туреччина, яка щорічно заготовляє до 300 тис.тонн.

Фундук має велике значення для народного господарства. Ядра його горіхів мічтять 60-72 % олії, 16-21 % білків, 4% вуглеводів, вітаміни А, В1, В2, С, Е, D, мінеральні солі та мікроелементи, 400 г ядер фундука за калорійністю відповідають денному раціону харчування дорослої людини.

Фундук можна вирощувати як на орних землях, так і на землях, малопридатних для сільськогосподарського використання, на схилах і по дну балок, на схилах гір, у заплавах і в річкових долинах.

Фундук - це багаторічна культура. Його плантації можна використовувати протягом 75 років.

Це чагарник висотою 2-5 м, діаметр крони 4-5 м. Форма куща залежить від сорту - найчастіше розлога або стиснута, якщо скелетні стовбурці ростуть вертикально. Кора гілок і пагонів має багато сочевичок.

Фундук належить до однодомних рослин з роздільностатевими квітками. Чоловічі суцвіття (сережки) з"являються на пагонах поточного року у пазухах листя в червні - липні і висять на них до весни наступного року. Жіночі суцвіття утворюються у бруньках, які по зовнішньому вигляду нічим не відрізняються від звичайних ростових бруньок. Знаходяться вони збоку або на верхівці однорічного пагона.

Гілка квітучого фундука

Початком вегетації фундука є цвітіння, яке настає до розпускання листя, при температурі повітря вдень +120С.  З сережок

вилітає велика кількість пилку жовтого кольору, яким за допомогою вітру запилюються жіночі квітки. Початком цвітіння жіночих квіток є поява на вердхівках бруньок червоного кольору приймачок, яких в одному сутвітті буває від 4 до 20 штук.

Фундук починає плодоносити при вегетативному розмноженні на 3-4 рік, а при насіневому - на 6-7 рік. Високі врожаї горіхів дають насадження з 10 до 25 років.

Плоди фундука

Плодоносить фундук щорічно, але з чергуванням більш урожайних з менш урожайними роками.

Як дикі види ліщини,так і культурні сорти  фундука кореневої порослі не дають.

Кущ сильнорослий, трохи розлогий. Висота -4,5 м, діаметр -4,5 м. Плоди зібрані по 2-4 шт. Маса 100 шт. горіхів -180 г. Урожайність з куща - 7 кг.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати