Фундук

Фундук, або культурні сорти ліщини, відомі в культурі понад 2000 років. За валовим збором горіхів фундука перше місце займає Туреччина, яка щорічно заготовляє до 300 тис.тонн.

Фундук має велике значення для народного господарства. Ядра його горіхів мічтять 60-72 % олії, 16-21 % білків, 4% вуглеводів, вітаміни А, В1, В2, С, Е, D, мінеральні солі та мікроелементи, 400 г ядер фундука за калорійністю відповідають денному раціону харчування дорослої людини.

Фундук можна вирощувати як на орних землях, так і на землях, малопридатних для сільськогосподарського використання, на схилах і по дну балок, на схилах гір, у заплавах і в річкових долинах.

Фундук - це багаторічна культура. Його плантації можна використовувати протягом 75 років.

Це чагарник висотою 2-5 м, діаметр крони 4-5 м. Форма куща залежить від сорту - найчастіше розлога або стиснута, якщо скелетні стовбурці ростуть вертикально. Кора гілок і пагонів має багато сочевичок.

Фундук належить до однодомних рослин з роздільностатевими квітками. Чоловічі суцвіття (сережки) з"являються на пагонах поточного року у пазухах листя в червні - липні і висять на них до весни наступного року. Жіночі суцвіття утворюються у бруньках, які по зовнішньому вигляду нічим не відрізняються від звичайних ростових бруньок. Знаходяться вони збоку або на верхівці однорічного пагона.

Гілка квітучого фундука

Початком вегетації фундука є цвітіння, яке настає до розпускання листя, при температурі повітря вдень +120С.  З сережок

вилітає велика кількість пилку жовтого кольору, яким за допомогою вітру запилюються жіночі квітки. Початком цвітіння жіночих квіток є поява на вердхівках бруньок червоного кольору приймачок, яких в одному сутвітті буває від 4 до 20 штук.

Фундук починає плодоносити при вегетативному розмноженні на 3-4 рік, а при насіневому - на 6-7 рік. Високі врожаї горіхів дають насадження з 10 до 25 років.

Плоди фундука

Плодоносить фундук щорічно, але з чергуванням більш урожайних з менш урожайними роками.

Як дикі види ліщини,так і культурні сорти  фундука кореневої порослі не дають.

Кущ сильнорослий, трохи розлогий. Висота -4,5 м, діаметр -4,5 м. Плоди зібрані по 2-4 шт. Маса 100 шт. горіхів -180 г. Урожайність з куща - 7 кг.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (676)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати