Суниця

Суниця (Fragaria grandiflora Ehrh) - одна з найпоширеніших ягідних культур. Добре пристосовується до природних умов, високоврожайна, придатна для технічної переробки, добре розмножується і вже другого року після садіння починає плодоносити.

Ягоди суниці смачні, запашні. Їх використовують свіжими, замороженими, консервованими.Вони містять 4,5-10 % цукрів, 0,7-1,8 % органічних кислот, клітковину, ефірні олії, дубильні й барвні речовини, 13мг% солей заліза, 85 мг%фосфатів. У плодах окремих сортів міститься до 120 мг% вітаміну С, 0,75 мг% Р-активних сполук, 0,6 мг% вітаміну В2, 0,5 мг% вітаміну А. Ягоди використовуються при лікуванні недокрів"я, захворюваннях печінки, серця, нирок та авітамінозах.

Великоплідні сорти отримані від схрещування двох диких американських видів - чілійської та віргінської.

Суниця - багаторічна рослина. Займає проміжне місце між багаторічними трав"янистими і кущовими формами.

Кущ суниці складається з розгалуженого стебла завдовжки 10-15 см. Щорічний приріст його не перевищує 2 см. Із верхівкової бруньки пагона наступного року утворюються квітоноси, які після плодоношення відмирають. Подальше плодоношення - на нових пагонах, що утворюються з бічних вегетативних бруньок.

З бічних пазушних бруньок нижніх листків формуються сланкі пагони які називають вусами. Маточна рослина може утворювати 10 і більше вусів і дати до осені до 40 дочірніх рослин, тобто розсади.

Коренева система мочкувата, добре розгалужена. Росте коріння протягом усього вегетаційного періоду.

Квітконоси закладаються в серпні - жовтні. Квіти двостатеві. При перехресному запиленні різних сортів збільшується урожайність. Перші ягоди достигають залежно від сорту в різні строки. В умовах Західного Лісостепу України в кінці травня на початку червня.

Суниця - вологолюбива культура, добре росте і плодоносить на відкритих, добре освітлених ділянках.

У безсніжні і суворі зими коренева система може частково пошкоджуватися морозами, а деякі сорти повністю вимерзають.

 

Раннього строку достигання. Кущ могутній, напіврозлогий, добре облистнений. Ягоди великі, середня маса - 10 г, правильної округлоконічної форми, червоні, блискучі, із великою кількістю насіння. М"якуш червоний, соковитий, кисло-солодкий, ароматний. Дегустаційна оцінка - 4,6 бала.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Сорт середнього строку достигання. Висока врожайність (16,7-18,0 т/га) відмінна якість ягід. Кущі сильні, добре облистнені з великими ясно-зеленими листками. Ягода середнього розміру перші 30-35г , конічні, інтенсивно-червоного кольору, блискучі.

детальніше
0.00 грн.

Сорт середнього строку достигання. Висока врожайність (16,6-17,0 т/га) відмінна якість ягід. Кущі середньої сили росту, середньо- облистнені з середніми зеленими блискучими листками. Ягода середнього розміру перші 35 - 40 г , конічні, червоні , блискучі.

детальніше
0.00 грн.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати