Суниця

Суниця (Fragaria grandiflora Ehrh) - одна з найпоширеніших ягідних культур. Добре пристосовується до природних умов, високоврожайна, придатна для технічної переробки, добре розмножується і вже другого року після садіння починає плодоносити.

Ягоди суниці смачні, запашні. Їх використовують свіжими, замороженими, консервованими.Вони містять 4,5-10 % цукрів, 0,7-1,8 % органічних кислот, клітковину, ефірні олії, дубильні й барвні речовини, 13мг% солей заліза, 85 мг%фосфатів. У плодах окремих сортів міститься до 120 мг% вітаміну С, 0,75 мг% Р-активних сполук, 0,6 мг% вітаміну В2, 0,5 мг% вітаміну А. Ягоди використовуються при лікуванні недокрів"я, захворюваннях печінки, серця, нирок та авітамінозах.

Великоплідні сорти отримані від схрещування двох диких американських видів - чілійської та віргінської.

Суниця - багаторічна рослина. Займає проміжне місце між багаторічними трав"янистими і кущовими формами.

Кущ суниці складається з розгалуженого стебла завдовжки 10-15 см. Щорічний приріст його не перевищує 2 см. Із верхівкової бруньки пагона наступного року утворюються квітоноси, які після плодоношення відмирають. Подальше плодоношення - на нових пагонах, що утворюються з бічних вегетативних бруньок.

З бічних пазушних бруньок нижніх листків формуються сланкі пагони які називають вусами. Маточна рослина може утворювати 10 і більше вусів і дати до осені до 40 дочірніх рослин, тобто розсади.

Коренева система мочкувата, добре розгалужена. Росте коріння протягом усього вегетаційного періоду.

Квітконоси закладаються в серпні - жовтні. Квіти двостатеві. При перехресному запиленні різних сортів збільшується урожайність. Перші ягоди достигають залежно від сорту в різні строки. В умовах Західного Лісостепу України в кінці травня на початку червня.

Суниця - вологолюбива культура, добре росте і плодоносить на відкритих, добре освітлених ділянках.

У безсніжні і суворі зими коренева система може частково пошкоджуватися морозами, а деякі сорти повністю вимерзають.

 

Раннього строку достигання. Кущ могутній, напіврозлогий, добре облистнений. Ягоди великі, середня маса - 10 г, правильної округлоконічної форми, червоні, блискучі, із великою кількістю насіння. М"якуш червоний, соковитий, кисло-солодкий, ароматний. Дегустаційна оцінка - 4,6 бала.

детальніше
1.50 грн.
Немає у наявності

Сорт середнього строку достигання. Висока врожайність (16,7-18,0 т/га) відмінна якість ягід. Кущі сильні, добре облистнені з великими ясно-зеленими листками. Ягода середнього розміру перші 30-35г , конічні, інтенсивно-червоного кольору, блискучі.

детальніше
1.50 грн.

Сорт середнього строку достигання. Висока врожайність (16,6-17,0 т/га) відмінна якість ягід. Кущі середньої сили росту, середньо- облистнені з середніми зеленими блискучими листками. Ягода середнього розміру перші 35 - 40 г , конічні, червоні , блискучі.

детальніше
1.50 грн.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати