Агрус

Агрус щорічно дає високі урожаї. Ягоди його смачні і корисні. В них, в залежності від сорту, міститься від 5 до 15 % цукрів і 1-2 % корисних органічних кислот. По кількості вітамінів агрус поступається тільки смородині. Ягоди агрусу богаті солями фосфору, заліза, кальція.

Смак ягід агрусу залежить від кількості цукрів, кислот, ароматичних речовин, від консистенції м"якоті, щільності  і товщини шкірки, стану її поверхні (опушення і характера опушення).

Агрус рано вступає в плодоношення. Через 1-2 роки після посадки кущі дають перші ягоди. З роками урожай швидко збільшується і  на 6-7 рік після посадки кущі вступають в пору повного плодоношення. Агрус при доброму догляді обільно плодоносить (200 ц ягід з 1 га ). Окремі добре розвинені кущі дають по 25-30 кг ягід.

Агрус в дикому вигляді росте в деяких країнах Європи, Азії, а також Північної Америки. Велика кількість культурних сортів агрусу получені від родичів европейського, далекосхідного і деяких видів американського агрусу. Наші культурні сорти виведені в основному з агрусу звичайного, який росте в Європі. Вони відрізняються від сортів , отриманих від американських видів, розміром, красивим зовнішнім виглядом ягід  і добрим смаком.

Агрус - це кущ середньої висоти. На гілках, в залежності від сорта, розташовані одинарні, подвійні або тройні шипи. Суцвіття - грона, в гроні один-два інколи три квітки. Плоди (ягоди) різної форми і кольору, опушені і без опушення, з великою кількістю насіння. Чашечка не опадає.

Агрус - багаторічна рослина. Гілки її живуть і добре плодоносять до 7-8 років; коренева система і основа куща можуть жити довше. Довговічність пояснюється особливістю його біології. На протязі багатьох років агрус зберігає здібність давати пагони заміщення від основи куща. На цих пагонах нульового порядку на слідуючий рік виростають бокові розгалуження - пагони першого, другого, третього порядків, які несуть основний урожай. Ці молоді, добре розвинуті гілки заміщують старі, які потрібно вирізувати при перших ознаках старіння. Таким чином іде постійна заміна старих гілок новими, молодими.

Добрий ріст пагонів першого і більш високих порядків особливо важливий для плодоношення куща. Чим більше буде гілок першого порядку і чим сильніше їх ріст тим більшим в наступних роках буде урожай.

Агрус - культура зимостійка. Але ті сорти які погано переносять низькі температури, особливо в зими без снігу, як правило, весною затримуються в розвитку.

Агрус  реагує на   умови догляду і грунтово- кліматичні умови.  На занедбаних, неудобрених ділянках при поганому обробітку грунту і без обрізки кущі агрусу стають старими у віці 12-15 років.

Немає у наявності
Немає у наявності

Раннього строку достигання. Кущ сильнорослий, прямостоячий, з товстими гілками яскраво-коричневого кольору, матові. Шипи середньої довжини, сильні, одно- , дво-, і трьохроздільні темнозабарвлені, розміщені по всій довжині пагона. Ягоди середньою масою 3,5-4,0 г, темно-червоні, округло-овальні,по 1-3 в китиці. Дегустаційна оцінка 4,6-4,9 бала. Урожай 4,5-8,0 кг з куща.

детальніше
25.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (672)

Новини садівництва та сайту Всього новин (28)

  • З Новим 2020 роком! З Новим 2020 роком!Шановні відвідувачі нашого сайту, щиро вітаємо Вас з новим 2020-м роком! Хай у Новому Році життя Ваше буде багатим, а мрії збуваються, очі світяться щастям, а на обличчі завжди сяє посмішка! Нехай в душі буде більше добра! Здоров’я, любові, взаєморозуміння,... 2020-01-01 читати
  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати