Щеплення покращеною копуліровкою в розсаднику.

Враховуючи чисельні запитання по проведенню щеплення плодових культур. Пропоную Вам ілюстровану статтю по цьому питанню, в якій Ви наочно ознайомитесь з технологією щеплення покращеною копуліровкою.

При розмноженні плодових рослин вирішується два основних завдання - це збільшення кількості і збереження в них всіх корисних властивостей.

Існує два види розмноження - насіневе і вегетативне.

Один з видів вегетативного розмноження  є щеплення живцем. Існує зимове щеплення , його проводять в приміщенні, і весняне щеплення яке проводять безпосередньо в полі. 

Найпоширеніший спосіб щеплення живцем це покращена копуліровка. При цьому способі підщепу і прищепу з’єднують методом суміщення косих зрізів ( з язичком).

Давайте наочно розглянемо технологію щеплення в черговому полі розсадника.

Посаджені підщепиБеремо одну із підщеп

 Ви бачите посаджені вегетативні підщепи яблуні. Беремо одну із підщеп

Зрізаємо підщепу

Сікатором зрізаємо підщепу на висоті 25-30 см від землі

Підщепа готова до щеплення

Підщепа після зрізування.

Робимо косий зрізТак виглядає зріз

Прививочним ножем робимо косий зріз на підщепі. Зріз робиться одним рухом, довжина зрізу 2,5-3 см. Так виглядає зріз.

Робимо заріз Такий вигляд має підготовлена підщепа для щеплення

По середині зрізу ножем робимо надріз ( язичок).

Зріз на живці (прищепі)

Такий самий зріз робимо на прищепі в даному випадку це живець яблуні довжиною 10-12 см з 3-4 бруньками.

З’єднуємо підщепу з живцемКамбіальні слої мають співпадати

Живець і прищепу з’єднуємо таким чином, шоб камбій підщепи і живця співпали.

Робимо обв’язку місця щепленняВ’яжемо вузлик

Місце щеплення щільно обмотуємо плівкою так, щоб неможливо було витягнути живець і  кінець зав’язуємо вузликом.

Так виглядає рослина в розсаднику після щеплення

Відкритий зріз живця замащуємо садовим варом. Місце обв’язки замащувати не обов’язково якщо воно щільно обмотано плівкою.

Весняне щеплення можна проводити в ранні строки коли ще бувають невеликі морози. Невеликі морози до -5°С не шкодять. В ранні строки треба щепити кісточкові культури. Зерняткові можна щепити і пізніше коли починається сокорух підщеп. Головне щоб живці були в стані спокою. Після того як прищеплені частини зростуться (це приблизно через місяць) обв’язку знімають, щоб після потовщення не утворилась перетяжка.

Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання, завжди радий буду на них відповісти у рубриці - Поради.

Лук’янов М.М. 19 березня 2010 р.

Фото автора.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати