Порічки червоні

Як і смородина чорна це зимостійка, рано вступаюча в плодоношення урожайна культура.

Ягоди порічок містять різні харчові і лікувально-профілактичні речовини. так по вмісту вітаміну С  вона поступається чорній смородині, але по вмісту вітаміну А  займає одне з перших місц. По кольору різняться в залежності від сорту: рожеві, світло-червоні, червоні, темно- червоні, вишневі.

Порічки це багаторічний кущ висотою 1,5-2,5 м в діаметрі - до 2 м. Може рости до 20 - 30 років на одному місці. Довговічність її забезпечується щорічними відростаючими прикореневими пагонами, які замінюють відмираючі гілки. В залежності від віку куща їх буває від 5 до 25 штук. Пагони, які виросли на гілках в цьому році, на слідуючий рік дають плоди. Найбільш урожайними є  4-6-річні гілки. Чим кращий приріст пагонів тим більший урожай.

Плодові бруньки у порічки закладаються у пазухах листків. У неї відрізняють 4 типи плодових гілок: змішані пагони мають довжину 15-35 см, бруньки на них можуть бути як квіткові, так і ростові; плодові пагони довжиною 10-15 см мають бокові бруньки, які є квітковими, букетні гілочки довжиною 5-6 см мають тільки бокові плодові бруньки, цей тип плодоношення найбільш характерний для порічок. У порічки кільчатки плодового утворення довжиною до3 см мають 1-3 бруньки і живуть 4-8  років. Ці особливості розвитку пагонів потрібно враховувати під час формування кущів та щорічного обрізування.

Найбільш урожайні гілки порічок 4-6 річні.

Сорта порічки бувають самоплідні і самобезплідні, тому на ділянці бажано мати не один а 2-3 сорти.

Корені розміщуються на глибині 10-50 см, окремі проникають до 1,5 - 2 м. Стержневий корінь відсутній.

У промислових насадженнях чи на присадибних ділянках на родючих грунтах порічку найдоцільніше вирощувати на одному місці 14-16, а на бідніших - 11-12 років.

Раннього строку достигання. Грони довгі, з 17-20 великими (0,8 г) ягодами червоного кольору.Ягоди дуже приємного смаку - кисло-солодкі. Сорт високоврожайний (15,0-20,0 тон/га), скороплідний, стійкий до борошнистої роси, в слабо-середньому ступенях уражується антракнозом.

детальніше
0.00 грн.

Середньостиглий сорт відзначається високою урожайністю, комплексною стійкістю до борошнистої роси, антракнозу, септоріозу. Кущ середньорослий, середньорозлогий. Пагони середні, прямі. Грона щільні. Ягоди середнього розміру, середня вага 0,7-0,8 г, великі 0,9-1,0 г, округлі, червоні. Достигають одночасно. Придатні для споживання у свіжому вигляді, заморозки, різних видів технічної переробки - сік, желе,виноматеріали.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Середньоранній сорт селекції Львівського філіалу Інституту садівництва УААН. Сорт високоурожайний, комплексно стійкий до борошнистої роси, антракнозу, септоріозу. Кущ середньорослий, слаборозлогий. Пагони середні, прямі. Грона щільні, добре заповнюють пагони. Ягоди середні вагою 0,7-0,8 г, великі - 0,9-1,1 г., округлі, темно- вишневі. Шкірка тонка. М’якоть кисло-солодка.Достигання одночасне

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Середньостиглий сорт порічок селекції Львівського філіалу Інституту садівництва УААН. Відрізняється високою урожайністю, комплексною стійкістю до борошнистої роси, септоріозу, антракнозу. Ягоди середні, масою 0,7 г, великі 1,0 г. Округло-овальні, темно- вишневі. Достигання ягід одночасне, довго тримаються на кущі не осипаючись. Сорт придатний для механізованого збирання. Використовують для переробки на соки, желе, вино, а також для споживання у свіжому вигляді.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Середньостиглий сорт інтенсивного типу, відрізняється високим стабільним урожаєм, комплексною стійкістю до борошнистої роси, антракнозу, септоріозу . Кущ середньорослий, прямостоячий. Ягоди середнього розміру , масою 0,6-0,9 г, округлі, ніжно-рожеві.Дозрівають одночасно, довго тримаються на кущі, не осипаються.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати