Айва

Айва  звичайна ( Cydonia oblonga Mill.) - монотипний рід плодових. Дерево або кущ заввишки 1,5-8 м з поверхневою сильнорозгалуженою кореневою системою і густою кроною. Листя прості, короткочерешкові, різної величини і розміру, знизу опушені.

Плід - ложне яблуко різної форми і степені опушеності, всередині мають від 10 до 17 шт коричневих насінин склеених між собою слизью, з кам"янистими клітинами навкруги сердечка, масою від 100г до 1 кг. Плід має: 11,8-17,1% сухих речовин; 7,5-10,8%- цукрів; 0,39-1,22% пектина; 0,1-0,2% - дубильних речовин; 7,3-27,6 мг/100г аскорбинової кислоти, вітаміни А, В1, В2, С, Р; макроелементи (К, Na, P, Mg, Fe, S, Si і інші) та рідкісні мікроелементи ( Ni, Ti, Cr, B і інші.)

Плодоносить шорічно на однорічних і бокових багаторічних гілках. Сорта по формі плодів об"єднують в дві групи : яблукоподібні і грушевидні. Є сорти самоплідні, частково самоплідні і самобезплідні.

 

Належить до групи раннього строку достигання плодів. Плоди у стиглому стані мають шкірочку яскраво-лимонно-жовтого кольору. Урожайність із дерева -75-100 кг.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Дерево середньої сили росту, формує компактну широкоовальну крону.

 
Плоди великі, середньою масою 265 м, в окремі роки — 290-300 м, одномірні, яблуковидної форми, трохи асиметричні, привабливі.

Поверхня плода гладка, фарбування при дозріванні інтенсивно-зелена, що переходить в жовту; у значному опушенні.

Зрілі плоди жовті

детальніше
40.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати