Айва

Айва  звичайна ( Cydonia oblonga Mill.) - монотипний рід плодових. Дерево або кущ заввишки 1,5-8 м з поверхневою сильнорозгалуженою кореневою системою і густою кроною. Листя прості, короткочерешкові, різної величини і розміру, знизу опушені.

Плід - ложне яблуко різної форми і степені опушеності, всередині мають від 10 до 17 шт коричневих насінин склеених між собою слизью, з кам"янистими клітинами навкруги сердечка, масою від 100г до 1 кг. Плід має: 11,8-17,1% сухих речовин; 7,5-10,8%- цукрів; 0,39-1,22% пектина; 0,1-0,2% - дубильних речовин; 7,3-27,6 мг/100г аскорбинової кислоти, вітаміни А, В1, В2, С, Р; макроелементи (К, Na, P, Mg, Fe, S, Si і інші) та рідкісні мікроелементи ( Ni, Ti, Cr, B і інші.)

Плодоносить шорічно на однорічних і бокових багаторічних гілках. Сорта по формі плодів об"єднують в дві групи : яблукоподібні і грушевидні. Є сорти самоплідні, частково самоплідні і самобезплідні.

 

Належить до групи раннього строку достигання плодів. Плоди у стиглому стані мають шкірочку яскраво-лимонно-жовтого кольору. Урожайність із дерева -75-100 кг.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Дерево середньої сили росту, формує компактну широкоовальну крону.

 
Плоди великі, середньою масою 265 м, в окремі роки — 290-300 м, одномірні, яблуковидної форми, трохи асиметричні, привабливі.

Поверхня плода гладка, фарбування при дозріванні інтенсивно-зелена, що переходить в жовту; у значному опушенні.

Зрілі плоди жовті

детальніше
40.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати