Айва

Айва  звичайна ( Cydonia oblonga Mill.) - монотипний рід плодових. Дерево або кущ заввишки 1,5-8 м з поверхневою сильнорозгалуженою кореневою системою і густою кроною. Листя прості, короткочерешкові, різної величини і розміру, знизу опушені.

Плід - ложне яблуко різної форми і степені опушеності, всередині мають від 10 до 17 шт коричневих насінин склеених між собою слизью, з кам"янистими клітинами навкруги сердечка, масою від 100г до 1 кг. Плід має: 11,8-17,1% сухих речовин; 7,5-10,8%- цукрів; 0,39-1,22% пектина; 0,1-0,2% - дубильних речовин; 7,3-27,6 мг/100г аскорбинової кислоти, вітаміни А, В1, В2, С, Р; макроелементи (К, Na, P, Mg, Fe, S, Si і інші) та рідкісні мікроелементи ( Ni, Ti, Cr, B і інші.)

Плодоносить шорічно на однорічних і бокових багаторічних гілках. Сорта по формі плодів об"єднують в дві групи : яблукоподібні і грушевидні. Є сорти самоплідні, частково самоплідні і самобезплідні.

 

Належить до групи раннього строку достигання плодів. Плоди у стиглому стані мають шкірочку яскраво-лимонно-жовтого кольору. Урожайність із дерева -75-100 кг.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Дерево середньої сили росту, формує компактну широкоовальну крону.

 
Плоди великі, середньою масою 265 м, в окремі роки — 290-300 м, одномірні, яблуковидної форми, трохи асиметричні, привабливі.

Поверхня плода гладка, фарбування при дозріванні інтенсивно-зелена, що переходить в жовту; у значному опушенні.

Зрілі плоди жовті

детальніше
40.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати