Вишня

Вишня (Cerasus Juss.)  скороплідна, високоврожайна  кісточкова культура.  Зимостійка, відносно посухостійка. Вона ціниться за раннє дозрівання і добру якість плодів, які мають лікувальні і тонізуючі властивості. Містять цукрів 6,5-15,5%, органічних кислот -0,7-3%, сухих речовин - 11,5-22,8%, а також велику кількість біологічно активних речовин.

Вишня багата вітаміном С (15-30 мг%), речовинами Р- вітамінного комплексуПо вмісту кумаринів вона стоїть на четвертому місті після порічок, чорної малини і гранату.

Плоди вишні містять 1-2мг % заліза, тобто більше ніж яблука, а також в ефективних дозах вітамін В9 - фолієву кислоту і вітамін В2 - рибофлавін. Комплекс цих речовин попереджає розвиток малокрів"я.

Сорта вишні ростуть в різних грунтово-кліматичних зонах світу. Але найкраще ростуть і плодоносять в умовах помірного клімату.

Життевий цикл вишні умовно ділять на три періоди: Ріст (3-5 років) , плодоношення (15-20 років) і відмирання. Максимального розміру дерева набувають у віці 6-8 років.

Цвітіння відбувається до розпускання вегетативних бруньок або одночасно з ними і триває 4-5 днів. Урожайність складає від 10-11 до 31 кг з дерева.

Вишня буває деревовидна, кущовидна а також є проміжні типи по росту і плодоношенню. Ділять вишню на самоплідну. частково самопліду і самобезплідну. Самоплідні сорти, як правило , більш врожайні.

По строку достигання  сорта вишні умовно діляться на дуже ранні, ранні, середні, пізні і дуже пізні.

Культура більш вимоглива до до освітлення ніж черешня, персик, абрикос, груша, яблуня.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати