Вишня

Вишня (Cerasus Juss.)  скороплідна, високоврожайна  кісточкова культура.  Зимостійка, відносно посухостійка. Вона ціниться за раннє дозрівання і добру якість плодів, які мають лікувальні і тонізуючі властивості. Містять цукрів 6,5-15,5%, органічних кислот -0,7-3%, сухих речовин - 11,5-22,8%, а також велику кількість біологічно активних речовин.

Вишня багата вітаміном С (15-30 мг%), речовинами Р- вітамінного комплексуПо вмісту кумаринів вона стоїть на четвертому місті після порічок, чорної малини і гранату.

Плоди вишні містять 1-2мг % заліза, тобто більше ніж яблука, а також в ефективних дозах вітамін В9 - фолієву кислоту і вітамін В2 - рибофлавін. Комплекс цих речовин попереджає розвиток малокрів"я.

Сорта вишні ростуть в різних грунтово-кліматичних зонах світу. Але найкраще ростуть і плодоносять в умовах помірного клімату.

Життевий цикл вишні умовно ділять на три періоди: Ріст (3-5 років) , плодоношення (15-20 років) і відмирання. Максимального розміру дерева набувають у віці 6-8 років.

Цвітіння відбувається до розпускання вегетативних бруньок або одночасно з ними і триває 4-5 днів. Урожайність складає від 10-11 до 31 кг з дерева.

Вишня буває деревовидна, кущовидна а також є проміжні типи по росту і плодоношенню. Ділять вишню на самоплідну. частково самопліду і самобезплідну. Самоплідні сорти, як правило , більш врожайні.

По строку достигання  сорта вишні умовно діляться на дуже ранні, ранні, середні, пізні і дуже пізні.

Культура більш вимоглива до до освітлення ніж черешня, персик, абрикос, груша, яблуня.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати