Вишня

Вишня (Cerasus Juss.)  скороплідна, високоврожайна  кісточкова культура.  Зимостійка, відносно посухостійка. Вона ціниться за раннє дозрівання і добру якість плодів, які мають лікувальні і тонізуючі властивості. Містять цукрів 6,5-15,5%, органічних кислот -0,7-3%, сухих речовин - 11,5-22,8%, а також велику кількість біологічно активних речовин.

Вишня багата вітаміном С (15-30 мг%), речовинами Р- вітамінного комплексуПо вмісту кумаринів вона стоїть на четвертому місті після порічок, чорної малини і гранату.

Плоди вишні містять 1-2мг % заліза, тобто більше ніж яблука, а також в ефективних дозах вітамін В9 - фолієву кислоту і вітамін В2 - рибофлавін. Комплекс цих речовин попереджає розвиток малокрів"я.

Сорта вишні ростуть в різних грунтово-кліматичних зонах світу. Але найкраще ростуть і плодоносять в умовах помірного клімату.

Життевий цикл вишні умовно ділять на три періоди: Ріст (3-5 років) , плодоношення (15-20 років) і відмирання. Максимального розміру дерева набувають у віці 6-8 років.

Цвітіння відбувається до розпускання вегетативних бруньок або одночасно з ними і триває 4-5 днів. Урожайність складає від 10-11 до 31 кг з дерева.

Вишня буває деревовидна, кущовидна а також є проміжні типи по росту і плодоношенню. Ділять вишню на самоплідну. частково самопліду і самобезплідну. Самоплідні сорти, як правило , більш врожайні.

По строку достигання  сорта вишні умовно діляться на дуже ранні, ранні, середні, пізні і дуже пізні.

Культура більш вимоглива до до освітлення ніж черешня, персик, абрикос, груша, яблуня.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (676)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати