Волоський горіх

Волоський (Грецький) горіх (Jugians regia L.) - одна з найцінніших деревних порід. З давних - давен його високопоживні плоди вживають у їжу, а листки використовують як народні лікарські засоби.

За своєю природою волоський горіх - гірське дерево. Його ареал пристосований до гір Європи й Азії.

Волоський горіх - дерево до 30 м заввишки і до 2 м у діаметрі стовбура. Довговічність його до 400 років. Кора стовбура сіра, гладка, з віком неглибоко розтріскується. Деревина тверда, в"язка, піддається згину.

Крона дерева красивої шатроподібної або кулястої форми, міцна, щільна, густа, досягає дуже великих розмірів. Пагони гладкі,блискучі, голі.

Волоський горіх належить до однодомних рослин з роздільностатевими квітками. Тичинкові квітки містяться в прямих сережках, розміщених по 1-3 на прирості минулого року.

Маточні квітки зібрані по 1-3, а іноді в урожайні роки по 4-5 на одній квітконіжці на плодоносних пагонах поточного року. Є форми, в яких квітки зібрані в китиці по 20 і більше.

Плід горіха за формою надзвичайно мінливий - від кулястого до яйцеподібного та від овального до видовжено-витягнутого. За розмірами бувають такі , що не перебільшують плоди вишні, а довжина найкрупніших "бомб" досягає 6 см.

Ядро горіха містить в середньому 65 % жиру, 17% білків, 16 % вуглеводів, невелика кількість води, 0,3 % вітаміну В1, сліди вітаміну А і В2 і 30-50 мг% аскорбінової кислоти. Калорійність ядра  горіха в сім разів вища від такої самої кількості яловичини.

Плоди волоського горіха достигають у другій половині вересня. Проте є форми його, у яких плоди достигають у кінці серпня і у кінці вересня.

Горіх плодоносить з 7-10 -річного віку, а окремі форми його - з 3-4-річного і навіть однорічного віку ( сорт Ідеал). З добре розвинених дерев збирають по 100 кг і більше плодів.

Помірного росту, починає плодоносити на другий рік життя. Ендокарпій середнього розміру, масою 10,4 г, шкаралупа тонка, легко розколюється, ядро становить 50.1% маси горіха.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (676)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати