Волоський горіх

Волоський (Грецький) горіх (Jugians regia L.) - одна з найцінніших деревних порід. З давних - давен його високопоживні плоди вживають у їжу, а листки використовують як народні лікарські засоби.

За своєю природою волоський горіх - гірське дерево. Його ареал пристосований до гір Європи й Азії.

Волоський горіх - дерево до 30 м заввишки і до 2 м у діаметрі стовбура. Довговічність його до 400 років. Кора стовбура сіра, гладка, з віком неглибоко розтріскується. Деревина тверда, в"язка, піддається згину.

Крона дерева красивої шатроподібної або кулястої форми, міцна, щільна, густа, досягає дуже великих розмірів. Пагони гладкі,блискучі, голі.

Волоський горіх належить до однодомних рослин з роздільностатевими квітками. Тичинкові квітки містяться в прямих сережках, розміщених по 1-3 на прирості минулого року.

Маточні квітки зібрані по 1-3, а іноді в урожайні роки по 4-5 на одній квітконіжці на плодоносних пагонах поточного року. Є форми, в яких квітки зібрані в китиці по 20 і більше.

Плід горіха за формою надзвичайно мінливий - від кулястого до яйцеподібного та від овального до видовжено-витягнутого. За розмірами бувають такі , що не перебільшують плоди вишні, а довжина найкрупніших "бомб" досягає 6 см.

Ядро горіха містить в середньому 65 % жиру, 17% білків, 16 % вуглеводів, невелика кількість води, 0,3 % вітаміну В1, сліди вітаміну А і В2 і 30-50 мг% аскорбінової кислоти. Калорійність ядра  горіха в сім разів вища від такої самої кількості яловичини.

Плоди волоського горіха достигають у другій половині вересня. Проте є форми його, у яких плоди достигають у кінці серпня і у кінці вересня.

Горіх плодоносить з 7-10 -річного віку, а окремі форми його - з 3-4-річного і навіть однорічного віку ( сорт Ідеал). З добре розвинених дерев збирають по 100 кг і більше плодів.

Помірного росту, починає плодоносити на другий рік життя. Ендокарпій середнього розміру, масою 10,4 г, шкаралупа тонка, легко розколюється, ядро становить 50.1% маси горіха.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (672)

Новини садівництва та сайту Всього новин (28)

  • З Новим 2020 роком! З Новим 2020 роком!Шановні відвідувачі нашого сайту, щиро вітаємо Вас з новим 2020-м роком! Хай у Новому Році життя Ваше буде багатим, а мрії збуваються, очі світяться щастям, а на обличчі завжди сяє посмішка! Нехай в душі буде більше добра! Здоров’я, любові, взаєморозуміння,... 2020-01-01 читати
  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати