Волоський горіх

Волоський (Грецький) горіх (Jugians regia L.) - одна з найцінніших деревних порід. З давних - давен його високопоживні плоди вживають у їжу, а листки використовують як народні лікарські засоби.

За своєю природою волоський горіх - гірське дерево. Його ареал пристосований до гір Європи й Азії.

Волоський горіх - дерево до 30 м заввишки і до 2 м у діаметрі стовбура. Довговічність його до 400 років. Кора стовбура сіра, гладка, з віком неглибоко розтріскується. Деревина тверда, в"язка, піддається згину.

Крона дерева красивої шатроподібної або кулястої форми, міцна, щільна, густа, досягає дуже великих розмірів. Пагони гладкі,блискучі, голі.

Волоський горіх належить до однодомних рослин з роздільностатевими квітками. Тичинкові квітки містяться в прямих сережках, розміщених по 1-3 на прирості минулого року.

Маточні квітки зібрані по 1-3, а іноді в урожайні роки по 4-5 на одній квітконіжці на плодоносних пагонах поточного року. Є форми, в яких квітки зібрані в китиці по 20 і більше.

Плід горіха за формою надзвичайно мінливий - від кулястого до яйцеподібного та від овального до видовжено-витягнутого. За розмірами бувають такі , що не перебільшують плоди вишні, а довжина найкрупніших "бомб" досягає 6 см.

Ядро горіха містить в середньому 65 % жиру, 17% білків, 16 % вуглеводів, невелика кількість води, 0,3 % вітаміну В1, сліди вітаміну А і В2 і 30-50 мг% аскорбінової кислоти. Калорійність ядра  горіха в сім разів вища від такої самої кількості яловичини.

Плоди волоського горіха достигають у другій половині вересня. Проте є форми його, у яких плоди достигають у кінці серпня і у кінці вересня.

Горіх плодоносить з 7-10 -річного віку, а окремі форми його - з 3-4-річного і навіть однорічного віку ( сорт Ідеал). З добре розвинених дерев збирають по 100 кг і більше плодів.

Помірного росту, починає плодоносити на другий рік життя. Ендокарпій середнього розміру, масою 10,4 г, шкаралупа тонка, легко розколюється, ядро становить 50.1% маси горіха.

детальніше
0.00 грн.
Немає у наявності

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати