Умови для проведення зимового щеплення в приміщенні.

Як підготовити матеріл до зимового щеплення?

Зимове щеплення слив, аличі, шовковиці в літературі рекомендують проводити з середини січня до кінця лютого. Я починаю щеплення з 20 січня. Перед щепленням підщепи в ящиках необхідно занести в тепле приміщення та витримати 5 - 6 діб при температурі 16-18 градусів тепла. За таких умов підщепа починає пробуджуватись. Живці в таких умовах витримую одну - дві доби. Зауважу, що для живців деяких порід  дві доби витримки може бути забагато. Так щеплення в 2018 році виявило, що бруньки на деяких живцях за дві доби витримки в термошафі зазеленіли . Мені довелось замінити живці таких порід як: черешня, алича, вишня, глід колючий.


Спочатку я заносив ящики з підщепами в тепле приміщення, але потім виготовив термошафу і використовую її для витримування при необхідній температурі як підщеп і живців, так і окультурених деревець.

Обов’язково необхідно слідкувати за вологістю тирси. Ящики з підщепами та живці я розміщую в мішках (фото 1,2).

Фото 1

Фото 2


Щоб зробити термошафу, виготовляю панелі. Рамки для панелей роблю з брусків перерізом 40 х 40 мм. Потім необхідно обшити рамки листами ДВП, а проміжок заповнити утеплювачем, наприклад, пінопластом ( фото3).

Фото 3

Панелі з’єднуються з допомогою саморізів. Розміри термошафи кожен господар може вибрати за своїми потребами. Шафа якою я користуюсь має розміри: ширина-800 мм, глибина - 700 мм, висота -1300 мм. В ній розміщую 6 ящиків розміром 200х270х550 мм.

Термошафа обладнана терморегулятором, нагрівальним елементом, термопарою та лампами-економками або світлодіодними лампами. В якості терморегулятора використано прилад РТЕ-4,1 (див. фото 4).

Фото 4

Для безпечної експлуатації шафи нагрівальний елемент (ТЕН) розміщений на підкладці із пінокераміки.

Після використання термошафи для зимового щеплення, в подальшому, використовую для вирощування розсади перцю,томатів, а також сіянців аличі та шовковиці.

На бокових стінках шафи закріпіть бруски 40х40 мм, на які покладіть дощечки для розміщення ящиків ( фото 2,3). За добу до виконання щеплення рекомендують підщепи та живці замочити в теплій воді при температурі + 18-+20 градусів, а потім трохи підсушити, але я цього не роблю. Головне, щоб стовбурець та живець були чисті і сухі.

Щеплення проводжу  за столом в теплому приміщенні.

Григорій Никифорович Шляховий (2019 р.)

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати