Зимове щеплення плодових культур у приміщенні.

Для проведення зимового щеплення плодових культур Вам необхідно заготовлені  підщепи, занести у приміщення з температурою +18-20° С .

Коріння накрити вологою мішковиною, або засипати вологою тирсою. Слідкувати, щоб підщепа не підсохла. Через тиждень - два, як тільки бруньки на підщепі почнуть розвиватись, починаєте робити щеплення.

Живці для щеплення, до цього часу, повинні зберігатися в холодильнику. Щоб вони були у стані спокою. Їх витягуєте за день до проведення щеплення.

Перед щепленням підщепу промиваєте у проточній  воді від бруду, просушуєте або  протираєте шматою, щоб місце щеплення було чистим.

Після проведення щеплення живець занурюєте у парафін нагрітий до температури 60-70°С. Парафін повинен покривати живець весь разом з плівкою, якою обмотали місце щеплення.

Защеплені підщепи вкладаєте у ящик, корінням всередину,  пересипаєте пропареною вологою тирсою і ставите на стратифікацію у тепле приміщення ( +20 - 23° С). І вологістю повітря 90%.

Після 10-15 днів стратифікації, треба переглянути щеплення. Розмотуєте на деяких рослинах плівку і дивитесь, якщо у місці щеплення утворився калюс, можете виносити ящики у холодне приміщення і зберігати при низьких температурах (0...+1°С) до висадки у грунт.

Висаджувати необхідно при першій можливості. Бажано до розпускання бруньок на живцях. Дику поросль на підщепі при посадці необхідно видалити. 

Можна  відразу висадити у горщики чи контейнери і виставити в теплицю, або у світле приміщення.

                                                                                                                                                                                                                         Микола Лук’янов

                                                                                                                                                                                                                           9 січня 2012 р

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (675)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати