Особливості приготування напівсолодкого вина.

В напівсолодких винах менший вміст спирту, цукру і екстрактивних речовин, ніж в десертних. Таке вино легке і приємне. Технологія приготування напівсолодкого вина така ж як і для приготування десертного вина, але після закінчення бродіння додається менша кількість цукру – 50 г на 1 літр вина.


Так як напівсолодке вино має незначний вміст спирту, після додавання цукру, під час зберігання може знову початися бродіння, тому його необхідно обробити одним з нижче вказаних способів.


Перший спосіб. Готове, після додавання цукру , розлите у пляшки вино пастеризуєте, при температурі води у ємкості  75 градусів на протязі 30 хвилин.


Другий спосіб  Готовий виноматеріал для напівсолодкого вина розливаєте у пляшки  і зберігаєте до вживання. Перед вживанням додаєте цукровий сироп або 100 г цукру на 1 л вина.


Щоб додати цукор, відливаєте  невелику кількість вина додаєте цукор і підігріваєте до розчинення цукру. Після чого вливаєте до ємкості.


Цукровий сироп робиться так:  На 1 літр соку ягід додати 800 г цукру, нагріти до розчинення цукру, розлити у маленькі пляшки ємкістю 0,250 л, укупорити  прокип’яченим корком, пастеризувати 15 хвилин у 75 градусній воді. Потім корок залити парафіном або смолою. В такому вигляді ставите на зберігання. Щоб сироп був більш ароматним ягоди перед віджиманням соку злегка підігріти в емальованій посуді.


Зберігати напівсолодкі вина краще при температурі 10 градусів.

                                                                                                                                                                                                                            Микола Лук’янов
                                                                                                                                                                                                                              15 жовтня 2011 р


 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати