Осіння посадка чорної смородини і порічок на присадибних ділянках.

Вибір місця для вирощування чорної смородини і порічок .
Найкращими грунтами для смородини і порічок є середньо-суглинкові ,  легко-суглинкові  черноземи і дерново-підзолисті . Непридатні для вирощування карбонатні, де у верхньому шарі грунту міститься 2% крейди (СаСО3), і заболочені грунти.


Смородина витривала, морозостійка культура. Для неї вибирають рівні, або з невеликим кутом схили. Враховуючи те, що смородина вологолюбива культура, її треба висаджувати у нижній частині схилу, а порічки, які не витримують перезволоження розташовують  вище по схилу.


За два місяці до посадки смородини проводять боротьбу з багаторічними бур’янами. Для цього площу обприскують гербіцидом суцільної дії ( гліфосати). Через два-три тижні після внесення гербіцидів  грунт перекопуємо, і вирівнюємо граблями.


В кінці жовтня на початку листопада проводимо посадку кущів.
Для цього  робимо розбивку площі. Якщо садиться кілька рядів, то відстань між рядами повинна становити  1,5-2 м , в ряду кущі садимо на відстані 0,7-1 м один від одного. Місця посадки кущів позначаємо коликами.


Посадкову яму робимо розміром 50 х 40 см, верхній плодородний шар грунту кладемо в одну сторону, нижній шар грунту в іншу сторону. На дно кожної ями даємо 8 кг перегною, 0,5 кг суперфосфату, 0,2 кг калійної солі. Все це перемішуємо з землею. Суміш перегною і міндобрив засипаємо верхнім плодородним грунтом. Шар землі який вкриває перегній повинен бути товшиною не менше 15 см. Це робиться для того, щоб не було безпосереднього контакту коріння з перегноєм.


Приступаємо до садіння. Садженець смородини ставимо у посадкову яму, розправляємо коріння, і засипаємо верхнім плодородним грунтом. Кущ садимо так, щоб нижні 3-4 бруньки знаходились нижче рівня грунту на 5-7 см. Присипаємо їх землею. Ущільнюємо грунт навколо куща, поливаємо з розрахунку 5-8 л води на один кущ. Коли вода зійде ,засипаємо яму землею з нижнього шару, і мульчуємо.
Після посадки і мульчування саджанці коротко обрізаємо, залишаючи по 3-4 бруньки на кожному пагоні.


Отже після посадки куща у Вас залишиться 3-4 бруньки в грунті і стільки ж над землею.Решта пагона видаляється. Це дає можливість уже на наступний рік отримати кущ який буде мати від 4 до 8 пагонів.


                                                                                                                                                                                                                               Микола Лук’янов
                                                                                                                                                                                                                               23 жовтня 2011 р.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (672)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати