Осіння посадка чорної смородини і порічок на присадибних ділянках.

Вибір місця для вирощування чорної смородини і порічок .
Найкращими грунтами для смородини і порічок є середньо-суглинкові ,  легко-суглинкові  черноземи і дерново-підзолисті . Непридатні для вирощування карбонатні, де у верхньому шарі грунту міститься 2% крейди (СаСО3), і заболочені грунти.


Смородина витривала, морозостійка культура. Для неї вибирають рівні, або з невеликим кутом схили. Враховуючи те, що смородина вологолюбива культура, її треба висаджувати у нижній частині схилу, а порічки, які не витримують перезволоження розташовують  вище по схилу.


За два місяці до посадки смородини проводять боротьбу з багаторічними бур’янами. Для цього площу обприскують гербіцидом суцільної дії ( гліфосати). Через два-три тижні після внесення гербіцидів  грунт перекопуємо, і вирівнюємо граблями.


В кінці жовтня на початку листопада проводимо посадку кущів.
Для цього  робимо розбивку площі. Якщо садиться кілька рядів, то відстань між рядами повинна становити  1,5-2 м , в ряду кущі садимо на відстані 0,7-1 м один від одного. Місця посадки кущів позначаємо коликами.


Посадкову яму робимо розміром 50 х 40 см, верхній плодородний шар грунту кладемо в одну сторону, нижній шар грунту в іншу сторону. На дно кожної ями даємо 8 кг перегною, 0,5 кг суперфосфату, 0,2 кг калійної солі. Все це перемішуємо з землею. Суміш перегною і міндобрив засипаємо верхнім плодородним грунтом. Шар землі який вкриває перегній повинен бути товшиною не менше 15 см. Це робиться для того, щоб не було безпосереднього контакту коріння з перегноєм.


Приступаємо до садіння. Садженець смородини ставимо у посадкову яму, розправляємо коріння, і засипаємо верхнім плодородним грунтом. Кущ садимо так, щоб нижні 3-4 бруньки знаходились нижче рівня грунту на 5-7 см. Присипаємо їх землею. Ущільнюємо грунт навколо куща, поливаємо з розрахунку 5-8 л води на один кущ. Коли вода зійде ,засипаємо яму землею з нижнього шару, і мульчуємо.
Після посадки і мульчування саджанці коротко обрізаємо, залишаючи по 3-4 бруньки на кожному пагоні.


Отже після посадки куща у Вас залишиться 3-4 бруньки в грунті і стільки ж над землею.Решта пагона видаляється. Це дає можливість уже на наступний рік отримати кущ який буде мати від 4 до 8 пагонів.


                                                                                                                                                                                                                               Микола Лук’янов
                                                                                                                                                                                                                               23 жовтня 2011 р.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати