Попелиці

Комаха довжиною  2-3 мм. Накопичується на листях і зелених пагонах рослин. Харчується  соком рослини в результаті чого відбувається кручення листя, деформація пагона, рослина припиняє ріст, знижується урожайність і морозостійкість. Під час харчування комахи виділяють екскременти у вигляді липкої рідини. Ця рідина стає гарним середовищем для росту грибів сапрофітів. А заражене листя набуває чорного кольору.

Солодкими виділеннями попелиці харчуються і мурахи, які захищають колонії попелиць від хижих корисних комах ( сонечко, злато гузка і інші). Тому, якщо на гілках дерева помітили мурах – це ознака заселення на дереві попелиці.

Попелиця дуже плодовита. За літо розвивається 10-15 генерацій. Розвиток личинки триває 12-15 днів. Потім народжують, без запліднення, живих личинок, які відразу ж починають харчуватись соком рослини.
Розмноження відбувається дуже скоро, вони покривають листя, пагони суцільним шаром личинок.

Літом окрім безкрилих личинок проходить розвиток крилатих темно окрашених самок-розселительниці, які  мають 2 пари крилів і розлітаються на великі відстані, заселяючи нові плодові дерева.

У вересні – жовтні попелиця відкладає яйця на пагонах. Спочатку яйця мають зелений колір, потім стають чорними, блискучими. Ці яйця зимують, а попелиця гине від морозів.

Перезимувавши, навесні з яєць, в період коли набубнявлюють бруньки, відроджуються темно-зелені личинки довжиною 0,5 мм. Харчуються соком рослини. Спочатку сидять на верхівці бруньки, а коли розпустяться бруньки, переходять на нижню частину листка. Пошкоджене листя скручується і закриває собою попелицю. Пагони перестають рости, становляться кривими, при сильному ушкодженні засихають.

Як боротися з попелицею?

Рано весною до розпускання бруньок обприскують дерева препаратом №30,  або 1% розчином препарату ДНОК. Ці препарати знищують яйця попелиці.

Якщо рано навесні обприскування не провели, тоді з початком розпускання бруньок ( зелений конус)  обробляють препаратом БІ-58 20 мл. на 10 л води.

В літній період можна обробляти дерева інсектицидами Актара 25 WG, в.г., Конфідор, в.р.к., Моспілан, р.п. і інші.

З нехімічних методів використовують розчин господарського мила у дощовій воді : 200-300 г мила на 10 л води, або 0,5% розчин кальцинірованої поташі з додаванням 0,5% господарського мила.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати