Борошниста роса яблуні

Борошниста роса яблуні широко поширена на Україні. Вражає як плодоносні, так і молоді дерева. Особливо сильно уражаються саджанці та сіянці в розсадниках.

Крім яблуні, захворювання зустрічається також на груші, проте на цій породі воно проявляється слабше.

Гриб - збудник захворювання - Podosphaera leucotricha Salm. уражує листя, пагони, квіти, іноді плоди. Перші ознаки захворювання можуть з'являтися дуже рано - в кінці квітня, в роки, менш сприятливі для розвитку борошнистої роси, захворювання проявляється дещо пізніше - на початку або середині травня.
На молодих листках, пагонах і суцвіттях виникає сірувато-білий наліт, який охоплює всю верхівкову розетку - це так звана первинна інфекція. Потім на протязі 15-20 днів спори розлітаються і уражують здорове листя (вторинна інфекція). Прояв вторинної інфекції відмічаеться в кінці цвітіння або відразу після нього (плями з нальотом на нижній стороні листя), що зазвичай буває в травні - червні. Наліт поступово охоплює всю верхівкову частину пагона. Максимального розвитку борошниста роса досягає в кінці липня.   

При закладці бруньок збудник хвороби проникає в бруньку, і міцелій зберігається до весни наступного року, де буде джерелом первинної інфекції.

Поражене листя скручується, твердіє, передчасно опадає. Пагони не ростуть, викривляються і поступово відмирають. На квітках хвороба проявляється ще в стадії бутонів. Хворі квітки не зав'язують плодів.

Міцелій гриба знаходиться на поверхні уражених органів, пускаючи в уражені тканини гаус торії, за допомогою яких він висмоктує соки рослин. Утворені на поверхні міцелія спори гриба розносяться вітром, комахами, утворюючі вторинне зараження.
Інкубаційний період захворювання триває 4-10 днів. Особливо швидко поширюється гриб в теплу погоду з дощами, сильними росами і туманом.
Сильна посуха пригнічує розвиток хвороби, бо уражуються лише молоді листки й пагони, а коли припиняється ріст, і листки грубшають, можливість їх ураження зменшується.

Заходи боротьби.

Навесні і восени вирізання уражених пагонів.

При сильном розвитку захворювання уражені пагони на молодих деревах необхідно зрізати і літом

Обприскування проводять ранньою весною, до розпускання бруньок, 1%-ним розчиномДНОКа.

У фазі зеленого конусу -1% суспензією колоїдної сірки.

Крім перерахованих вище препаратів, для запобігання ураження молодих листків та пагонів, можна застосовувати такі хімічні препарати:
Імпакт, 25% к. с. (0,1–0,25 л/га),
Топсін - М, 50% к. с. (1,4–1,6 л/га),
Флінт Стар, 52% к. с. (0,4–0,5 л/га),
Починати обприскування треба з кінця цвітіння з інтервалом 10–14 днів.
Кожний препарат можна застосовувати до 3-4 разів, але бажано періодично їх міняти.

Наприклад:  Обприскати Імпактом, потім через 10-14 днів Топсіном –М,  далі Флінтом і т д.

Система заходів боротьби з борошнистою росою яблуні  дає високі результати тільки при систематичному і якісному її проведенні на протязі кількох років


Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати