Вирощування саджанців чорної смородини і порічок

Вересень місяць – період розмноження чорної смородини і порічок здерев’янілими живцями.
Для цього, з апробованих маточних кущів, заготовляємо сильні однорічні здерев’янілі пагони з добре розвиненими бруньками. Перед тим як зрізати пагін, потрібно з нього видалити листя. Беремо долонею нижню частину пагона і рухом до верху ошмигуємо листя. Тільки не навпаки. Так ми не обломимо бруньок. Що дуже важливо. Після видалення листя, однорічний пагін зрізуємо при землі залишаючи пеньок заввишки 1-2 см. Пошкоджені склівкою пагони  - вибраковуємо. Зрізані пагони зв’язуємо у пучки, навішуємо етикетку з назвою сорту і заносимо у прохолодне приміщення або підвал. Якщо нарізка живців буде проводитись пізніше, пагони необхідно прикопати у вологий пісок чи тирсу, або поставити у ємкість з водою.
Приступаємо до нарізання живців. Секатор повинен бути гострим . Беремо пагін і видаляємо його нижню частину до першої добре сформованої бруньки. Ріжемо живці довжиною 18-20 см і завтовшки 8-10 мм. В залежності від довжини пагона виходить 2-4 живця і більше. Верхівка пагона також відкидається. Зрізи робимо рівні особливо у нижній частині живця. Готові живці зв’язуємо у пучки по 50-100 штук. Нижні зрізи повинні бути на одному рівні. Пучки переносимо до траншеї , застеленою поліетиленовою плівкою, і вкладаємо один біля одного, кожен сорт окремо. Після цього живці заливаємо водою на 2-3 дні. Якщо живців небагато, можна їх залити у відрі чи іншій підходящий ємкості.
У добре підготовлений ґрунт висаджуємо замочені живці. Попередньо нарізавши щілини. На присадибній ділянці щілини  можна зробити штиковою лопатою. Живці запихаємо в землю повністю під кутом 45 градусів на відстані 5 см один від одного в ряду. Відстань між рядами 60-80 см. Після посадки ґрунт біля живців ущільнюємо і зверху засипаємо землею утворюючи горбок заввишки 5-7 см.
Якщо посадка проводилась в сухий ґрунт, або стоїть суха погода , посаджені живці обов’язково треба полити , при потребі декілька разів.
При садінні в оптимальні строки, якісним живцевим матеріалом і забезпеченні ґрунту вологою до листопада місяця живці утворять корінчики. Такі живці рано навесні починають ріст і при належному догляді восени Ви отримаєте якісний садивний матеріал чорної смородини і порічок.
Микола Лук’янов
 
15 вересня 2010 р

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати