Вирощування саджанців чорної смородини і порічок

Вересень місяць – період розмноження чорної смородини і порічок здерев’янілими живцями.
Для цього, з апробованих маточних кущів, заготовляємо сильні однорічні здерев’янілі пагони з добре розвиненими бруньками. Перед тим як зрізати пагін, потрібно з нього видалити листя. Беремо долонею нижню частину пагона і рухом до верху ошмигуємо листя. Тільки не навпаки. Так ми не обломимо бруньок. Що дуже важливо. Після видалення листя, однорічний пагін зрізуємо при землі залишаючи пеньок заввишки 1-2 см. Пошкоджені склівкою пагони  - вибраковуємо. Зрізані пагони зв’язуємо у пучки, навішуємо етикетку з назвою сорту і заносимо у прохолодне приміщення або підвал. Якщо нарізка живців буде проводитись пізніше, пагони необхідно прикопати у вологий пісок чи тирсу, або поставити у ємкість з водою.
Приступаємо до нарізання живців. Секатор повинен бути гострим . Беремо пагін і видаляємо його нижню частину до першої добре сформованої бруньки. Ріжемо живці довжиною 18-20 см і завтовшки 8-10 мм. В залежності від довжини пагона виходить 2-4 живця і більше. Верхівка пагона також відкидається. Зрізи робимо рівні особливо у нижній частині живця. Готові живці зв’язуємо у пучки по 50-100 штук. Нижні зрізи повинні бути на одному рівні. Пучки переносимо до траншеї , застеленою поліетиленовою плівкою, і вкладаємо один біля одного, кожен сорт окремо. Після цього живці заливаємо водою на 2-3 дні. Якщо живців небагато, можна їх залити у відрі чи іншій підходящий ємкості.
У добре підготовлений ґрунт висаджуємо замочені живці. Попередньо нарізавши щілини. На присадибній ділянці щілини  можна зробити штиковою лопатою. Живці запихаємо в землю повністю під кутом 45 градусів на відстані 5 см один від одного в ряду. Відстань між рядами 60-80 см. Після посадки ґрунт біля живців ущільнюємо і зверху засипаємо землею утворюючи горбок заввишки 5-7 см.
Якщо посадка проводилась в сухий ґрунт, або стоїть суха погода , посаджені живці обов’язково треба полити , при потребі декілька разів.
При садінні в оптимальні строки, якісним живцевим матеріалом і забезпеченні ґрунту вологою до листопада місяця живці утворять корінчики. Такі живці рано навесні починають ріст і при належному догляді восени Ви отримаєте якісний садивний матеріал чорної смородини і порічок.
Микола Лук’янов
 
15 вересня 2010 р

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (656)

Новини садівництва та сайту Всього новин (25)

  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати
  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати