Заготовка живців плодових культур для зимового і весняного щеплення.

Живці для зимового і весняного щеплення треба  заготовляти заздалегідь – пізно восени після повного опадання листя (кінець листопада) і до початку сильних морозів (середина грудня).


В кроні плодового дерева розрізняють плодові і ростові бруньки. Плодові бруньки порівняно з ростовими товстіші, округліші і короткі. Ростові бруньки довгі, тонкі, загострені до верхівки. З таких бруньок розвиваються пагони, покриті листям. Для щеплення якраз і заготовляють однорічні пагони, які виросли у поточному році з ростових бруньок


Заготовляти живці треба з чистосортних, високоврожайних і здорових від хвороб дерев потрібної культури і відповідного сорту.


Брати живці треба з гілок розташованих у верхній і середній периферійній частині крони, бажано з південної сторони.


Живці повинні бути добре визрівші, з добре розвиненими бруньками, прямими , мати довжину від 30 см і товщину від 7 мм.


Не придатні пагони тонкі, видовжені з широкими міжвузлями, недорозвиненими бруньками  –  так звані вовчки, пошкоджені хворобами і шкідниками.


Заготовлені живці зв’язують у пучки шпагатом, прикріплюють етикетку з назвою сорту і ставлять на зберігання у підвал, або у холодильну камеру.
Живці в підвалі ставлять у вологий пісок на 1/3 довжини пагона. Температура зберігання в межах 0 - +3° С. Періодично, при потребі,  пісок зволожують.
 Можна зберігати живці і в кагаті снігу. Для цього живці вкладають горизонтально, засипають снігом, а зверху накривають кагат тирсою.
Необхідно подбати про захист живців від мишевидних гризунів.


Микола Лук’янов
15 листопада 2011 р

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати