Заготовка живців плодових культур для зимового і весняного щеплення.

Живці для зимового і весняного щеплення треба  заготовляти заздалегідь – пізно восени після повного опадання листя (кінець листопада) і до початку сильних морозів (середина грудня).


В кроні плодового дерева розрізняють плодові і ростові бруньки. Плодові бруньки порівняно з ростовими товстіші, округліші і короткі. Ростові бруньки довгі, тонкі, загострені до верхівки. З таких бруньок розвиваються пагони, покриті листям. Для щеплення якраз і заготовляють однорічні пагони, які виросли у поточному році з ростових бруньок


Заготовляти живці треба з чистосортних, високоврожайних і здорових від хвороб дерев потрібної культури і відповідного сорту.


Брати живці треба з гілок розташованих у верхній і середній периферійній частині крони, бажано з південної сторони.


Живці повинні бути добре визрівші, з добре розвиненими бруньками, прямими , мати довжину від 30 см і товщину від 7 мм.


Не придатні пагони тонкі, видовжені з широкими міжвузлями, недорозвиненими бруньками  –  так звані вовчки, пошкоджені хворобами і шкідниками.


Заготовлені живці зв’язують у пучки шпагатом, прикріплюють етикетку з назвою сорту і ставлять на зберігання у підвал, або у холодильну камеру.
Живці в підвалі ставлять у вологий пісок на 1/3 довжини пагона. Температура зберігання в межах 0 - +3° С. Періодично, при потребі,  пісок зволожують.
 Можна зберігати живці і в кагаті снігу. Для цього живці вкладають горизонтально, засипають снігом, а зверху накривають кагат тирсою.
Необхідно подбати про захист живців від мишевидних гризунів.


Микола Лук’янов
15 листопада 2011 р

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (672)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати