Вишня - особливості обрізки.

Вишня – одна з плодових культур яка плодоносить щорічно. Звісно при доброму догляді і вдалому місці посадки.
Вишню в основному ділять на два види – кущовидну і деревовидну. Виходячи з цього обрізку проводять по різному.
Обростаюча деревина, на якій утворюється урожай плодів вишні це:
У деревовидної вишні – букетні гілочки і списики.
·         Букетні гілочки – це плодові утворення довжиною 0,5-3 см зі зближеними бруньками яких може бути до 10 штук. Тривалість життя таких гілочок від двох до п’яти років.
·         Списики – це списовидні гілочки довжиною до 10 см, які закінчуються ростовою брунькою, тому вони завжди мають однорічний приріст. Живуть такі гілочки в середньому 5 років.
У кущовидної вишні – плодоносні квіткові гілочки.
·         Плодоносні квіткові гілки – це гілки довжиною до 40 см які мають  тільки одну ростову бруньку – верхівкову, а всі решта квіткові. Квіткові бруньки у вишні завжди бокові.
 Тепер , коли ми знаємо на яких гілках утворюється урожай, можна приступати до обрізки.
Кущовидна вишня
Обрізка спрямована на підтримання сильного щорічного приросту і доброго освітлення крони.
Якщо однорічний приріст становить 30-40 см, то обмежуємось тільки проріджуванням. Видаляємо гілки які ростуть всередину крони або переплітаються одна з другою. При сильному загущенні краще вирізати 1-2 великі гілки, ніж багато дрібних. Зріз робимо на кільце біля старшої деревини.
Пам’ятайте, сильне прорідження  не знижує урожай, тому що в затінених місцях плодові бруньки не закладаються.
Треба знати і пам’тати – обрізка на бруньку у кущовидної вишні неприпустима, тому що такий пагін, як правило, починає всихати.
Відплодоносивши кілька років гілка перестає утворювати бічне розгалуження, зменшується однорічний приріст, починає оголюватись. Коли довжина однорічного приросту буде 15-20 см, робимо омолоджуючу обрізку.  Вирізаємо всі оголені, нерозгалужені частини гілок. Для цього ріжемо гілки першого і другого порядку до першого сильного розгалуження. Якщо немає такого то ріжемо на любе яке є.
У випадку коли треба вирізати велику кількість гілок, можна цю операцію зробити на протязі 2-3 років. В один рік робимо омолодження однієї частини крони, на другий рік другої частини. Тому що ослаблення вишні може призвести до камедітечі.
Перед омолодженням спочатку треба зробити прорідження. І пам’ятайте, чим сильніше оголена гілка тим до більш старішої гілки треба різати.
Деревовидна вишня
Обрізка спрямована на утворення розгалужень, букетних гілочок, освітлення крони і омолодження.
На відміну від кущовидної вишні у деревовидної можна вкорочувати гілки і навіть однорічні прирости.
Щоб посилити розгалуження і стимулювати утворення букетних гілочок, однорічні пагони вкорочують.
Якщо однорічний приріст зменшується, проводимо омолодження як і у кущовидної вишні.
Отже, обрізаючи вишню ми ставимо собі за мету підтримувати щорічний приріст, стимулювати утворення плодових бруньок, тримати освітленою крону і періодично омолоджувати, що в кінцевому результаті буде давати нам стабільний, якісний високий урожай плодів вишні.
Микола Лук’янов
15 березня 2011 р
 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати