Весняна обрізка персика.

Персик – культура світлолюбива, дерева відносно швидко ростуть , мають  високу здатність до пагоноутворення, завдяки чому скоро вступють в плодоношення. На 3-4-й рік можна отримати урожай плодів.
Одна з особливостей персика, це здатність за один вегетаційний період  утворювати два типи приростів на провідниках скелетних та плодових гілок, внаслідок чого крона може загущуватися. Перші пагони утворюються з весни в результаті проростання бруньок які були сформовані у минулому році. Під час вегетації, в основному літом, на цих пагонах з пазушних бруньок виростають пагони другої генерації. Такі пагони називають передчасними.
 Щоб забезпечити добре освітлення, для персика формують вазоподібну форму крони. Така крона має 3-4 скелетні гілки, на яких утворюють напівскелетні та плодові гілки. Центральний провідник вище верхньої скелетної гілки вирізують. Для підпорядкування гілок вищих порядків гілкам нижчих порядків сильні гілки треба переводити на зовнішню гілку. Це робиться під час обрізки при формуванні крони.
На 3-4 рік, коли дерево вступило в плодоношення при обрізці треба брати до уваги кількість плодових бруньок для плодоношення та нових приростів для формування майбутнього урожаю. Тому при обрізці однорічні прирости проріджують так щоб на гілці вони розміщувались один від одного на відстані 10-12 см., мінімум - 8 см.
Після такого прорідження починаємо формувати один приріст на заміщення другий який йде вище по гілці на плодоношення, далі знову один приріст на заміщення другий на плодоношення. Приріст що йде на заміщення зрізуємо на дві ростові бруньки від основи, з них відростуть два пагони. А ті, що на плодоношення обрізаємо на 8-10 плодових бруньок на них ми отримаємо плоди а пагін приросту не дасть.
Наступного року весною на гілках заміщення знову нижній приріст вкорочуємо на дві бруньки, а верхній на 8-10 бруньок на плодоношення як минулого року. Можна залишати на плодоношення і дві гілки. Головне не перенавантажити дерево урожаєм. Гілки ж які мали урожай , гілки плодоношення, видаляємо повністю.
Так обрізаємо дерева які вступили в плодоношення. Це можна сказати класична обрізка. На жаль при підмерзанні дерева, або окремих пагонів, гілок чи бруньок обрізка дещо змінюється. Тому підхід до кожного дерева має бути індивідуальний. Але бажано дотримуватись основного принципу обрізки.
Лук’янов М.М.
26 березня 2010 р.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати