Обрізка і приведення до порядку старих дерев яблуні і груші в саду.

Трапляються випадки, коли придбавши, або отримавши у спадок земельну ділянку на якій росте сад якому багато років, а дерева яблуні і груші  на сильнорослій підщепі , як правило, досягают висоти 8-10 метрів і більше, виникає питання, що з ним робити.


Існує два виріанти.  Перший це корчування дерев, і посадка нового саду.


Другий варіант – спробувати привести дерева до належного стану і отримати через рік-два з них урожай плодів.


Розглянемо другий варіант. Що ж треба зробити?


Починаємо всі роботи рано весною.


Очищуємо кору на штамбах, вирізаємо сухі і пошкоджені гілки в кроні дерев.  Якщо є прикоренева поросль і поросль на штамбі -  їх вирізаємо. Всі рани на основних скелетних гілках і штамбі зачищаємо, дезінфікуємо і замащуємо садовим варом.


Тепер приступаємо до зниження крони.


У дерев  які  мають висоту  6 -8 метрів і більше знижуємо крону на 2 - 3 метри. Для цього  стовбур і сильноростучі до гори основні гілки зрізуємо над однією з бічних молодих гілок найбільш зручно направлених. Частину крони, що залишилась проріджуємо – вирізаємо сухі, пошкоджені і ті гілки, які загущують крону .  Дуже звисаючі до землі гілки вкорочуємо так, щоб  вони знаходились не нижче 60-80 см від поверхні землі. На дуже пониклих скелетних і напівскелетних гілках, які мають слабий , а може і взагалі не мають верхівкового приросту, зрізуємо від двох до семи приростів останніх років. Чим більше років слабо росли гілки, тим більшу кількість приростів треба зрізати. Це може становити третю частину або навіть і половину довжини гілки.


У невисоких дерев крону не знижуємо. Її треба добре прорідити, а гілки які залишились  - омолодити, вкорочуючи їх на третину, або наполовину їх довжини. Зріз краще робити над плодовою, ростовою гілкою або жировим пагоном. На старих деревах на тій частині гілки, що залишилась, омолоджуємо плодові гілочки – видаляємо приблизно половину або дві третини розгалужень.


Обрізка буде вдалою, якщо на дереві утворяться сильні молоді пагони.


Ріст дерев  в значній мірі залежить від підживлення, поливу, захисту від шкідників і хвороб.


На слідуючий рік у знижених дерев треба вирізати жирові пагони, прорідити крону, омолодити плодові гілочки. Омолоджені дерева у яких не проводилось зниження крони, обрізку проводимо так само , як і у понижених.
 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (644)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати