Обрізка і приведення до порядку старих дерев яблуні і груші в саду.

Трапляються випадки, коли придбавши, або отримавши у спадок земельну ділянку на якій росте сад якому багато років, а дерева яблуні і груші  на сильнорослій підщепі , як правило, досягают висоти 8-10 метрів і більше, виникає питання, що з ним робити.


Існує два виріанти.  Перший це корчування дерев, і посадка нового саду.


Другий варіант – спробувати привести дерева до належного стану і отримати через рік-два з них урожай плодів.


Розглянемо другий варіант. Що ж треба зробити?


Починаємо всі роботи рано весною.


Очищуємо кору на штамбах, вирізаємо сухі і пошкоджені гілки в кроні дерев.  Якщо є прикоренева поросль і поросль на штамбі -  їх вирізаємо. Всі рани на основних скелетних гілках і штамбі зачищаємо, дезінфікуємо і замащуємо садовим варом.


Тепер приступаємо до зниження крони.


У дерев  які  мають висоту  6 -8 метрів і більше знижуємо крону на 2 - 3 метри. Для цього  стовбур і сильноростучі до гори основні гілки зрізуємо над однією з бічних молодих гілок найбільш зручно направлених. Частину крони, що залишилась проріджуємо – вирізаємо сухі, пошкоджені і ті гілки, які загущують крону .  Дуже звисаючі до землі гілки вкорочуємо так, щоб  вони знаходились не нижче 60-80 см від поверхні землі. На дуже пониклих скелетних і напівскелетних гілках, які мають слабий , а може і взагалі не мають верхівкового приросту, зрізуємо від двох до семи приростів останніх років. Чим більше років слабо росли гілки, тим більшу кількість приростів треба зрізати. Це може становити третю частину або навіть і половину довжини гілки.


У невисоких дерев крону не знижуємо. Її треба добре прорідити, а гілки які залишились  - омолодити, вкорочуючи їх на третину, або наполовину їх довжини. Зріз краще робити над плодовою, ростовою гілкою або жировим пагоном. На старих деревах на тій частині гілки, що залишилась, омолоджуємо плодові гілочки – видаляємо приблизно половину або дві третини розгалужень.


Обрізка буде вдалою, якщо на дереві утворяться сильні молоді пагони.


Ріст дерев  в значній мірі залежить від підживлення, поливу, захисту від шкідників і хвороб.


На слідуючий рік у знижених дерев треба вирізати жирові пагони, прорідити крону, омолодити плодові гілочки. Омолоджені дерева у яких не проводилось зниження крони, обрізку проводимо так само , як і у понижених.
 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати