Формування крони персика і нектарина.

Найкращий тип крони, який підходить для персика і некторина - це вазоподібна крона (чашоподібна, котлоподібна).

У зонах з суворішим кліматом персик можна вирощувати без штамба у формі куща, в інших зонах де більше тепла, формують штамб висотою 40-50 см.

Незалежно від наявності штамба на стовбурі дерева закладають від 3-х до 5-ти скелетних гілок. Ці гілки повинні розміщуватись суміжно, або на невеликій відстані одна від одної. Вище верхньої гілки, центральний провідник вирізують.

 

 

У наступні роки, може статися так, що одна з гілок почне рости сильніше і буде займати домінуюче положення відносно інших скелетних гілок, тоді треба верхівку цієї гілки зрізати на нижче розміщену бокову гілку.

Внутрішня частина крони не повинна бути загущеною. Для цього на скелетних гілках вирізують, або вкорочують ті гілки які сильно ростуть в напрямку середини крони. Треба підтримувати рівномірність росту всіх основних скелетних гілок крони.

На основних скелетних гілках в подальшому формують гілки другого порядку та напівскелетні і обростаючі.

Для того, щоб сформувати міцну крону, скелетні гілки вище штамба розміщуйте на ярусом, а розріджено з відстанями 10-20 см одна від одної. У вас має бути сформовано 3-5 скелетних гілок, які будуть розміщені на частині стовбура довжиною 40-60 см.

При формуванні гілок другого порядку, їх треба закладати на гілках першого порядку на відстані 40-50 см від стовбура. Тоді не так сильно буде загущуватись крона.

В подальшому, обрізкою, підтримують середню частину крони не загушеною. А скелетні гілки однаковими по силі росту.

Микола Лук’янов

11 квітня 2010 р.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (673)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати