Формування крони персика і нектарина.

Найкращий тип крони, який підходить для персика і некторина - це вазоподібна крона (чашоподібна, котлоподібна).

У зонах з суворішим кліматом персик можна вирощувати без штамба у формі куща, в інших зонах де більше тепла, формують штамб висотою 40-50 см.

Незалежно від наявності штамба на стовбурі дерева закладають від 3-х до 5-ти скелетних гілок. Ці гілки повинні розміщуватись суміжно, або на невеликій відстані одна від одної. Вище верхньої гілки, центральний провідник вирізують.

 

 

У наступні роки, може статися так, що одна з гілок почне рости сильніше і буде займати домінуюче положення відносно інших скелетних гілок, тоді треба верхівку цієї гілки зрізати на нижче розміщену бокову гілку.

Внутрішня частина крони не повинна бути загущеною. Для цього на скелетних гілках вирізують, або вкорочують ті гілки які сильно ростуть в напрямку середини крони. Треба підтримувати рівномірність росту всіх основних скелетних гілок крони.

На основних скелетних гілках в подальшому формують гілки другого порядку та напівскелетні і обростаючі.

Для того, щоб сформувати міцну крону, скелетні гілки вище штамба розміщуйте на ярусом, а розріджено з відстанями 10-20 см одна від одної. У вас має бути сформовано 3-5 скелетних гілок, які будуть розміщені на частині стовбура довжиною 40-60 см.

При формуванні гілок другого порядку, їх треба закладати на гілках першого порядку на відстані 40-50 см від стовбура. Тоді не так сильно буде загущуватись крона.

В подальшому, обрізкою, підтримують середню частину крони не загушеною. А скелетні гілки однаковими по силі росту.

Микола Лук’янов

11 квітня 2010 р.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (656)

Новини садівництва та сайту Всього новин (25)

  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати
  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати