Формування і обрізка кущів чорної смородини і порічок

Краще плодоносить чорна смородина на однорічних бокових приростах розміщених на двох-чотирьохрічних гілках. Тому найбільш урожайними є сильні бокові розгалуження двох- чотирьохрічних гілок. На старих гілках плодових бруньок закладається менше і формуються більш дрібні ягоди.

У порічок плодові бруньки найчастіше розміщуються на двох - трьохрічній деревині. На кордоні приростів вони скупчуються, утворюючи в цих місцях пучки плодових утворень. Кільчатки у порічок більш довговічніші чим у смородини чорної. Тому на плодоношення у порічок залишають шести - семирічні гілки.
 
Формування куща починають на другий рік після посадки. В перший рік на кущі відростає 4-5 добре розвинених прикореневих пагонів. Весною наступного року, або восени першого року посадки залишаємо три – чотири самих сильних пагона для формування перших скелетних гілок. Більш слабкі вирізаємо на рівні землі.
 
Восени другого року у куща вже буде 3-4 дворічні скелетні гілки зі своїми однорічними приростами (це ті, що ми залишили в перший рік) і п’ять – шість однорічних прикореневих пагонів.
 
На слідуючий рік (третій рік вегетації) весною з тих 5-6 однорічних прикореневих пагонів знову залишаємо три – чотири самих сильних, а решта вирізаємо.
 
Восени третього року кущі будуть складатись з трьох – чотирьох 3-х річних скелетних гілок з розгалуженнями, трьох – чотирьох 2-х річних гілок з розгалуженням і п’яти – шести і більше однорічних прикореневих пагонів.
 
 На четвертий – п’ятий рік у кущів чорної смородини повинно бути 12-15 скелетних гілок різного віку. Старі гілки п’яти – шестирічного віку у чорної смородини і восьмирічні гілки у порічок – видаляємо. Замість них залишаємо таку ж кількість однорічних сильних прикореневих пагонів.
 
У подальшому формування і обрізка кущів складається у систематичній заміні старих низькопродуктивних гілок більш продуктивними. Крім того треба видаляти гілки поламані, пошкоджені шкідниками і хворобами, а також зайві однорічні прикореневі пагони.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (667)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати