Формування і обрізка кущів чорної смородини і порічок

Краще плодоносить чорна смородина на однорічних бокових приростах розміщених на двох-чотирьохрічних гілках. Тому найбільш урожайними є сильні бокові розгалуження двох- чотирьохрічних гілок. На старих гілках плодових бруньок закладається менше і формуються більш дрібні ягоди.

У порічок плодові бруньки найчастіше розміщуються на двох - трьохрічній деревині. На кордоні приростів вони скупчуються, утворюючи в цих місцях пучки плодових утворень. Кільчатки у порічок більш довговічніші чим у смородини чорної. Тому на плодоношення у порічок залишають шести - семирічні гілки.
 
Формування куща починають на другий рік після посадки. В перший рік на кущі відростає 4-5 добре розвинених прикореневих пагонів. Весною наступного року, або восени першого року посадки залишаємо три – чотири самих сильних пагона для формування перших скелетних гілок. Більш слабкі вирізаємо на рівні землі.
 
Восени другого року у куща вже буде 3-4 дворічні скелетні гілки зі своїми однорічними приростами (це ті, що ми залишили в перший рік) і п’ять – шість однорічних прикореневих пагонів.
 
На слідуючий рік (третій рік вегетації) весною з тих 5-6 однорічних прикореневих пагонів знову залишаємо три – чотири самих сильних, а решта вирізаємо.
 
Восени третього року кущі будуть складатись з трьох – чотирьох 3-х річних скелетних гілок з розгалуженнями, трьох – чотирьох 2-х річних гілок з розгалуженням і п’яти – шести і більше однорічних прикореневих пагонів.
 
 На четвертий – п’ятий рік у кущів чорної смородини повинно бути 12-15 скелетних гілок різного віку. Старі гілки п’яти – шестирічного віку у чорної смородини і восьмирічні гілки у порічок – видаляємо. Замість них залишаємо таку ж кількість однорічних сильних прикореневих пагонів.
 
У подальшому формування і обрізка кущів складається у систематичній заміні старих низькопродуктивних гілок більш продуктивними. Крім того треба видаляти гілки поламані, пошкоджені шкідниками і хворобами, а також зайві однорічні прикореневі пагони.

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати