Лаконос американський

Фотографії по темі:

Лаконос американський - Phytolacca americana L
Зараз на присадибних ділянках з’являється і успішно поширюється як декоративна і лікарська рослина лаконос американський (Phytolacca americana).
Родина (Phytolacca) включає 35 родів і близько 110 видів. Для України лаконос американський - нова і маловідома рослина.

Лаконос американский - Phytolacca americana L. у перекладі з латинської мови lаkkа означає «червоний сік». За період вирощування у Європі рослина отримала декілька народних назв - жирна трава, лаконос, нічна тінь, іудейський плющ, сочевичні ягоди, шпинат американський, кермесові ягоди. Соком лаконосу можна фарбувати шовк і вовну у колір бордо.


Батьківщина лаконосу американського - північна Америка. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем.


Рослина не вимогливий до ґрунту. Добре росте на усяких типах грунтів.


Це вологолюбна рослина, добре себе почуває на зволожених ґрунтах, захищених від холодних вітрів. Однак не любить грунтів із близьким заляганням ґрунтових вод, але добре витримує посухи.


Добре росте як на сонячних ділянках, так і на затінених.


Погано переносить весняні і осінні приморозки. Тому на зиму необхідно зрізати пагони над рівнем ґрунту на висоті 10–15 см і вкривати опалим листям або перегноєм. На теренах України, перезимовує й без вкривання. Навесні стебла відростають, і у червні розпочинається період цвітіння.

Розмножується кореневищем а також самосівом. За осіннього висівання рослина вже першого року сягає півметрової висоти і зацвітає. У наступні роки рослина розростається як потужний кущ.

Лаконос американський містить низку сильнодіючих біологічно активних речовин і відомий як лікарська рослина.

Лаконос американський має протизапальну, загально імуностимулюючу, знеболюючу, бактеріостатичну, ранозагоювальну, проносну дії, покращує обмін речовин.
Рослини лаконосу, маючи лікувальні властивості, мають і отруйні властивості,препарати лаконосу американського необхідно вживати дуже обережно.

Рослина отруйна, тому необхідно суворо дотримуватися дозування!

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (647)

Новини садівництва та сайту Всього новин (23)

  • Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо! Мільйон з горішка – вражаюче, але можливо!Останнім часом все більшої популярності серед сільгоспвиробників набирають так звані нішеві культури – льон, нут, різноманітні пряні трави та горіх. Останній є однією з найбільш високорентабельних культур. Горіхове садівництво тільки набирає обертів в Україні, але уже зараз можна з упевненістю... 2016-04-13 читати
  • Лаконос американский - Phytolacca americana L Лаконос американский - Phytolacca americana L Нова стаття на сайті "Лаконос американский" Декоративна і лікарська рослина. Поширюється серед садівників аматорів. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем. 2015-09-13 читати
  • Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту! Важлива інформація для відвідувачів нашого сайту!Шановні відвідувачі! 7 квітня співробітники Служби безпеки України вилучили частину обладнання компанії NIC.UA, в результаті зупинили роботу біля 30 тисяч сайтів. Серед них був і наш сайт. 21-23 квітня цій компанії вдалось отримати резервні копії майже всіх сайтів,... 2015-04-28 читати