Лаконос американський

Фотографії по темі:

Лаконос американський - Phytolacca americana L
Зараз на присадибних ділянках з’являється і успішно поширюється як декоративна і лікарська рослина лаконос американський (Phytolacca americana).
Родина (Phytolacca) включає 35 родів і близько 110 видів. Для України лаконос американський - нова і маловідома рослина.

Лаконос американский - Phytolacca americana L. у перекладі з латинської мови lаkkа означає «червоний сік». За період вирощування у Європі рослина отримала декілька народних назв - жирна трава, лаконос, нічна тінь, іудейський плющ, сочевичні ягоди, шпинат американський, кермесові ягоди. Соком лаконосу можна фарбувати шовк і вовну у колір бордо.


Батьківщина лаконосу американського - північна Америка. Через свої різноманітні лікувальні властивості і могутнє кореневище лаконос назвали могутнім американським коренем.


Рослина не вимогливий до ґрунту. Добре росте на усяких типах грунтів.


Це вологолюбна рослина, добре себе почуває на зволожених ґрунтах, захищених від холодних вітрів. Однак не любить грунтів із близьким заляганням ґрунтових вод, але добре витримує посухи.


Добре росте як на сонячних ділянках, так і на затінених.


Погано переносить весняні і осінні приморозки. Тому на зиму необхідно зрізати пагони над рівнем ґрунту на висоті 10–15 см і вкривати опалим листям або перегноєм. На теренах України, перезимовує й без вкривання. Навесні стебла відростають, і у червні розпочинається період цвітіння.

Розмножується кореневищем а також самосівом. За осіннього висівання рослина вже першого року сягає півметрової висоти і зацвітає. У наступні роки рослина розростається як потужний кущ.

Лаконос американський містить низку сильнодіючих біологічно активних речовин і відомий як лікарська рослина.

Лаконос американський має протизапальну, загально імуностимулюючу, знеболюючу, бактеріостатичну, ранозагоювальну, проносну дії, покращує обмін речовин.
Рослини лаконосу, маючи лікувальні властивості, мають і отруйні властивості,препарати лаконосу американського необхідно вживати дуже обережно.

Рослина отруйна, тому необхідно суворо дотримуватися дозування!

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати