Енергетична верба - вирішення питання енергозабезпечення

На Львівській дослідній станції садівництва, що у Неслухові Кам’янка-Бузького району, найбільше саджанців груш і яблунь, бо вони добре приживаються в місцевих умовах і плодоносять. З ягідних культур - смородина, малина та порічки. Їх за останні роки на станції вивели понад 20 сортів. І фахівці постійно чаклують над новими. А віднедавна колекцію культурних насаджень станції поповнила... верба.

ЯКОСЬ при зустрічі з садівниками голова райдержадміністрації Ярослав Янишин запропонував їм узятися за розмноження верби японської - культури, яка за своєю енергетичною цінністю близька до вугілля. Адже технологія вирощування цієї культури подібна до смородини, яку десятиліттями успішно культивують у районі.

От минулої весни півгектара землі, що належить дослідній станції, й відвели під шкілку японської верби.

- Поки що це пілотний проект, - розповів заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Іван Стефанишин. - Цікавий і перспективний з огляду використання заморської верби як альтернативний вид палива.

Отож нею на Львівщині планують засадити заболочені місцини, невгіддя.

- Вона розмножується живцями, швидко вкорінюється і дає велику масу, - наголошує головний агроном дослідної станції Микола Лук’янов (на фото). - Ось дивіться, оця рослина витягнулася більше двох метрів. А посаджена живцем, без кореневої системи, у травні. Відтоді, як посадили, жодних обробок від хвороб чи шкідників не проводили, лишень спушили грунт кілька разів, щоб бур&яни не росли. Ці деревця можуть вирости до трьох-чотирьох метрів заввишки і жити на одному місці до 25 років.

Після належного приросту маси верби її скошують і подрібнюють спеціальним комбайном, як це роблять при скошуванні культур на силос. Далі перемелений матеріал гранулюють і висушують для приготування паливної фракції. При дотриманні технології вирощування верби продуктивність сировини з гектара може сягнути 100 тонн, з цієї маси можна виготовити 45 тонн екологічного палива.

За словами голови райдержадміністрації Ярослава Янишина, цей проект в районі мають намір реалізувати повністю, а одержане біопаливо випробувати на Добротвірській ДРЕС, що на території району. Якщо справа піде, паливо з верби з часом можна буде використовувати і в приватному секторі, як це роблять у Данії та Швеції.

Ігор Табінський

Львівська область.

"Сільскі Вісті" 13.02.2009 р.№16(18302)

 

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (662)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати