Вишня тяньшанська

Вишню тяньшанську відносять до так званих мікровишень  за маленького розміру. Росте вона тільки на Памірі і Тянь-Шані. Висота куща не перевищує 1-1,5 м. Густа округла крона утворюється завдяки рясному розгалуженню. Цвіте з другої половини травня.

Пагони в молодому віці жовтувато-сірі, пізніше стають  буро-сірими. Листя ланцетні або вузько оберненояйцевидні із загостреною верхівкою, позбавлені опушення, по краю дрібнозубчасті, дрібні, до 2,5 см завдовжки і 0,9 см шириною.

У цієї вишні квітки теж дрібні, до 1,5 см в діаметрі, зібрані в пучки по 4-6 штук, білі. Плоди дрібні, до 0,9 см, темно-червоні, кулясті або яйцеподібні несоковиті  кістянки, дозрівають наприкінці липня. Цвітіння і плодоношення починається у віці 4 років.

Світлолюбний, посухостійкий чагарник, може рости на бідних, навіть кам'янистих або піщаних грунтах. Необхідна періодична обрізка старих усихаючих пошкоджених пагонів. При сильному розгалуженні пагонів крону слід проріджувати.

У середній зоні і на півдні від зимує без укриття. У суворі зими обмерзають кінці однорічних пагонів. Розмножується насінням навесні або восени. Схожість насіння до 60%.

Висаджують поодинокі кущі з добре розвиненою кроною або невеликі групи. У південних районах можна створювати живоплоти, які не потребують стрижки. Селекціонери використовують цей вид для створення посухостійких сортів.


За матеріалами http://saduhod.ru

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (673)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати