Вишня тяньшанська

Вишню тяньшанську відносять до так званих мікровишень  за маленького розміру. Росте вона тільки на Памірі і Тянь-Шані. Висота куща не перевищує 1-1,5 м. Густа округла крона утворюється завдяки рясному розгалуженню. Цвіте з другої половини травня.

Пагони в молодому віці жовтувато-сірі, пізніше стають  буро-сірими. Листя ланцетні або вузько оберненояйцевидні із загостреною верхівкою, позбавлені опушення, по краю дрібнозубчасті, дрібні, до 2,5 см завдовжки і 0,9 см шириною.

У цієї вишні квітки теж дрібні, до 1,5 см в діаметрі, зібрані в пучки по 4-6 штук, білі. Плоди дрібні, до 0,9 см, темно-червоні, кулясті або яйцеподібні несоковиті  кістянки, дозрівають наприкінці липня. Цвітіння і плодоношення починається у віці 4 років.

Світлолюбний, посухостійкий чагарник, може рости на бідних, навіть кам'янистих або піщаних грунтах. Необхідна періодична обрізка старих усихаючих пошкоджених пагонів. При сильному розгалуженні пагонів крону слід проріджувати.

У середній зоні і на півдні від зимує без укриття. У суворі зими обмерзають кінці однорічних пагонів. Розмножується насінням навесні або восени. Схожість насіння до 60%.

Висаджують поодинокі кущі з добре розвиненою кроною або невеликі групи. У південних районах можна створювати живоплоти, які не потребують стрижки. Селекціонери використовують цей вид для створення посухостійких сортів.


За матеріалами http://saduhod.ru

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (662)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати