Запитання розділу: Загальні питання. Дата: 2013-03-20 13:58:11

Чи можна садити сад з яблунь, якщо земля суцільний чорнозем? І що можна зробити?

carita@ukr.net

Відповідь спеціаліста

Черноземи бувають мало- і середньогумусні насичені кальцієм і магнієм, реакція грунтового розчину у них близька до нейтральної ( рН -6,3-6,7, а у карбонатних різновидах 6,8-7,0).
Черноземи вилужені мають кислотність дещо вищу.
Вищезгадані черноземи добре забезпечені азотом і калієм, середньо фосфором. Це треба враховувати при визначенні доз внесення мінеральних добрив.
Такі черноземи добре підходять для закладки плодово-ягідних насаджень.


Існують черноземи карбонатні.Вони менш підходять для закладки садів, бо на поверхні залягає карбонат кальцію. На поверхні грунту від соляної кислоти, відбувається скипання.
На таких черноземах дерева будуть страждати хлорозом листя.


Є ще черноземи глибокі солонцюваті. Лінія скипання у них знаходиться на глибині 25-40 см. В цих грунтах знаходиться натрій в кількості від 1 до 4,5%.
Такий грунт для промислових садів не придатний. Але на присадибній ділянці перед закладкою саду можна провести гіпсування грунту з подальшим зрошенням.


Отже Вам необхідно визначити який чернозем на Вашій ділянці. Після цього треба зробити вищевказані заходи і тільки тоді садити сад.

Інші запитання розділу: "Загальні питання"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (672)

Новини садівництва та сайту Всього новин (30)

  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати
  • З Новим 2020 роком! З Новим 2020 роком!Шановні відвідувачі нашого сайту, щиро вітаємо Вас з новим 2020-м роком! Хай у Новому Році життя Ваше буде багатим, а мрії збуваються, очі світяться щастям, а на обличчі завжди сяє посмішка! Нехай в душі буде більше добра! Здоров’я, любові, взаєморозуміння,... 2020-01-01 читати