Запитання розділу: Загальні питання. Дата: 2013-03-20 13:58:11

Чи можна садити сад з яблунь, якщо земля суцільний чорнозем? І що можна зробити?

carita@ukr.net

Відповідь спеціаліста

Черноземи бувають мало- і середньогумусні насичені кальцієм і магнієм, реакція грунтового розчину у них близька до нейтральної ( рН -6,3-6,7, а у карбонатних різновидах 6,8-7,0).
Черноземи вилужені мають кислотність дещо вищу.
Вищезгадані черноземи добре забезпечені азотом і калієм, середньо фосфором. Це треба враховувати при визначенні доз внесення мінеральних добрив.
Такі черноземи добре підходять для закладки плодово-ягідних насаджень.


Існують черноземи карбонатні.Вони менш підходять для закладки садів, бо на поверхні залягає карбонат кальцію. На поверхні грунту від соляної кислоти, відбувається скипання.
На таких черноземах дерева будуть страждати хлорозом листя.


Є ще черноземи глибокі солонцюваті. Лінія скипання у них знаходиться на глибині 25-40 см. В цих грунтах знаходиться натрій в кількості від 1 до 4,5%.
Такий грунт для промислових садів не придатний. Але на присадибній ділянці перед закладкою саду можна провести гіпсування грунту з подальшим зрошенням.


Отже Вам необхідно визначити який чернозем на Вашій ділянці. Після цього треба зробити вищевказані заходи і тільки тоді садити сад.

Інші запитання розділу: "Загальні питання"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати