Запитання розділу: Загальні питання. Дата: 2014-09-12 15:41:43

Паспорт саду - що це за документ і хто його виготовляє?

Nataly

Відповідь спеціаліста

Паспорт саду є документом, в якому ведеться точний запис, породного і сортового складу насаджень, його розміщення на території, віку і загального стану дерев, їх урожайності та агротехнічних заходів по догляду за садом.


На основі даних паспорта дають економічну оцінку окремим породам і сортам та удосконалюють агротехніку по догляду за насадженнями.


Складається паспорт на кожний квартал або окремий плодовий масив, який не поділений на квартали як молодих так і плодоносних насаджень. На сади інтенсивних формувань (пальмета і інші) паспорти складаються окремо.


Для проведення паспортизації в господарствах створюються комісії на чолі з головним агрономом господарства, в складі агронома-садовода, завідуючих і агрономів віділків, бригадирів садівничих бригад.
В господарствах, де відсутні агрономи-садоводи, до роботи по паспортизації можуть бути залучені кваліфіковані спеціалісти науково-дослідних та інших установ і господарств області.
Для садів, які не мають будь-яких записів та документів, треба використати досвід, спостереження і матеріали окремих спеціалістів та робітників, що довгий час працюють чи працювали в цих садах.


Результати комісії записуються в журнал «Паспорт саду».


В подальшому щорічне заповнення «Паспорту саду» виконує людина, яка відповідає за виконання агротехніки саду (агроном, бригадир).


Забезпечення журналами «Паспорт саду» повинна займатися Державна інспекція сільського господарства при Державній обласній адміністрації.

 

Інші запитання розділу: "Загальні питання"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (672)

Новини садівництва та сайту Всього новин (30)

  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати
  • З Новим 2020 роком! З Новим 2020 роком!Шановні відвідувачі нашого сайту, щиро вітаємо Вас з новим 2020-м роком! Хай у Новому Році життя Ваше буде багатим, а мрії збуваються, очі світяться щастям, а на обличчі завжди сяє посмішка! Нехай в душі буде більше добра! Здоров’я, любові, взаєморозуміння,... 2020-01-01 читати