Запитання розділу: Загальні питання. Дата: 2014-09-12 15:41:43

Паспорт саду - що це за документ і хто його виготовляє?

Nataly

Відповідь спеціаліста

Паспорт саду є документом, в якому ведеться точний запис, породного і сортового складу насаджень, його розміщення на території, віку і загального стану дерев, їх урожайності та агротехнічних заходів по догляду за садом.


На основі даних паспорта дають економічну оцінку окремим породам і сортам та удосконалюють агротехніку по догляду за насадженнями.


Складається паспорт на кожний квартал або окремий плодовий масив, який не поділений на квартали як молодих так і плодоносних насаджень. На сади інтенсивних формувань (пальмета і інші) паспорти складаються окремо.


Для проведення паспортизації в господарствах створюються комісії на чолі з головним агрономом господарства, в складі агронома-садовода, завідуючих і агрономів віділків, бригадирів садівничих бригад.
В господарствах, де відсутні агрономи-садоводи, до роботи по паспортизації можуть бути залучені кваліфіковані спеціалісти науково-дослідних та інших установ і господарств області.
Для садів, які не мають будь-яких записів та документів, треба використати досвід, спостереження і матеріали окремих спеціалістів та робітників, що довгий час працюють чи працювали в цих садах.


Результати комісії записуються в журнал «Паспорт саду».


В подальшому щорічне заповнення «Паспорту саду» виконує людина, яка відповідає за виконання агротехніки саду (агроном, бригадир).


Забезпечення журналами «Паспорт саду» повинна займатися Державна інспекція сільського господарства при Державній обласній адміністрації.

 

Інші запитання розділу: "Загальні питання"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (671)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати