Запитання розділу: Щеплення кісточкових культур. Дата: 2010-02-21 21:39:41

Як правильно зробити щеплення абрикоса весною?

zub

Відповідь спеціаліста

Один із способів вегетативного розмноження є щеплення живцем. Щеплення буває зимовим, коли проводиться в другій половині січня - лютому місяці в приміщенні, весняне - березень - квітень місяць у відкритому грунті, щеплення зеленим живцем травень-червень (переважно на виноградниках).

Як же зробити щеплення абрикоса?

Існує багато способів щеплення, але найбільш популярний і практичний це покращена копуліровка.

Покращена копуліровка

Робиться косий зріз з язичком на підщепі і такий же на прищепі. Довжина зрізу повинна становити не менше 2,5-3 см. Чим товстіше підщепа тим довшим повинен бути зріз. Бажано щоб довжина зрізу перевищувала діаметр живця в 3-6 разів.  Найчастіше  копуліровку використовують в розсадниках коли товщина підщепи і живця однакові. При дотриманні всіх правил і акуратності у виконанні щеплення покращеною копуліровкою приживання становить майже 100%. Цим способом щеплять майже всі культури, в тому числі і абрикос, в розсаднику, або при перещепленні в саду молодих дерев віком  до 3-х років.

Якщо треба перещепити дерево де гілки становлять в діаметрі від 3 до 10 см застосовують щеплення в расщеп (в розкол).

В розщеп

Щеплення в розщеп можна проводити в любий час в період спокою рослини, але найкращі результати будуть при проведенні на початку весни коли починають набубнявувати бруньки до початку їх  активного росту. Спилюєте підщепу під прямим кутом до вісі гілки, зріз добре зачищаєте садовим ножем. Щоб підщепа дуже не розкололась її треба попередньо перев"язати шпагатом нижче місця зрізу сантиметрів на 10-12. Розщеп завдовшки 5-6 см роблять за допомогою садового ножа і молоточка.

Підготовка підщепи

Ставимо посередині підщепи ніж і акуратно стукаємо по ньому молотком. Після того як розкололи пеньок в центральну частину вставляємо дерев"яний клин. Підготовляємо два живця на яких робимо в нижній частині клин, тобто робимо косий зріз з двох сторін. Вставляємо живці по краях пенька так, щоб камбіальні слої співпали.

Сумісність камбія

Після цього акуратно виймаємо клин з центральної частини пенька. Живці при цьому повинні бути щильно зажатими, так щоб неможливо було їх витягнути.Якщо живці не зажались, тоді треба додатково стягнути їх шпагатом. Потім обмотуємо плівкою, і замащуємо торцову частину пенька садовим варом. Таким сбособом можна перещепити зерняткові і кісточкові культури. Тільки зерняткові культури - яблуню, грушу, айву пізніше можна перещепити ще одним способом - за кору.

 

 

Інші запитання розділу: "Щеплення кісточкових культур"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати