Запитання розділу: Загальні питання вирощування саджанців. Дата: 2011-08-13 11:48:57

Як і де зберігати насіння аличі,абрикоса,яблуні,груші до стратифікації?

DAMMIT

Відповідь спеціаліста

Для отримання сходів, зібране насіння плодових культур повинно пройти дозрівання, під час якого у них проходить перехід від стану спокою до стану пробудження життєдіяльності. Для цього повинні застосовуватися відповідні умови - це знижені плюсові температури, підвищена вологість і достатня аєрація - все це називають стратифікацією насіння.

Тривалість стратифікації для кожної культури різна. Яблуня, груша -90-100 днів, алича - 120-180 днів, абрикос 80-100 днів.

Щоб визначити строки закладки на стратифікацію, треба від дати висіву у відкритий грунт насіння, відрахувати кількість дніів стратифікації.

Зрозуміло, що яблуню, грушу і абрикос ми будемо засипати на стратифікацію в першій- другій декаді січня місяця. Тому зібране насіння треба добре промити, висушити і зберігати у сухому приміщенні.

З аличею можна поступити інакше. Після збору, насіння добре помити і відразу засипати піском і поставити на стратифікацію у прохолодному місці. В листопаді місяці, після перших приморозків, висіваємо насіння в шкілку, мульчуємо рядки тирсою.

Можна після заготовки насіння аличі відразу її посіяти, але є небезпека, що до морозів посіви заростуть бур’янами. що в подальшому може ускладнити догляд.

Інші запитання розділу: "Загальні питання вирощування саджанців"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати