Запитання розділу: Цитрусові і малопоширені культури. Дата: 2013-05-18 10:10:42

Будучи в Польші придбав чорнику, привіз до дому, посадив.

Lyahovskii

Відповідь спеціаліста

Чорниця відноситься до роду Vaccinium разом з групою інших дикоростучих ягідних культур, що включає лохину (голубіку), брусницю та клюкву.


Розмножується  насінням, але щоб отримати всі ознаки материнського куща, розмножувати треба вегетативно :живцями або поділом куща.


Більше використовують розмноження здерев’янілими живцями. Для цього в кінці зими, або на початку весни заготовляють однорічні пагони, які ще знаходяться в стані спокою.


Готують парник. Роблять суміш 50% торфу і 50% вермикуліту або перліту, і заповнюють парник. Кислотність суміші рН 4,5-5,5 .Через деякий час коли суміш ущільниться підсипати ще. Висота шару суміші повинна становити 18-20 см.


Пагони розрізати на живці довжиною 15-18 см. Якщо парник не готовий, живці зберігають у холодильнику, в пакеті з мохом сфагнум, який підтримує вологість і не дає живцям підсохнути.


Підготовлені живці садять в парник, занурюючи живець більш ніж на половину, зверху залишають 1- 2 бруньки.
Добре ущільнити суміш біля живця, ретельно полити водою і накрити плівкою.


При температурі 18-22 градуси тепла і вологості 85-90% через півтора місяця повинне утворитись коріння. Грунт у парнику поливати по мірі його підсихання.
Після вкорінення живців можна потрохи відкривати парник для провітрювання, починають робити підживлення.


Вкорінені живці лишаються в парнику до слідуючої весни.  Весною їх розсаджують у відкритий грунт, або в горщечки. Можна і на постійне місце.


Можна розмножувати і зеленими живцями.

Інші запитання розділу: "Цитрусові і малопоширені культури"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (670)

Новини садівництва та сайту Всього новин (26)

  • Поради і досвід садівників - аматорів Поради і досвід садівників - аматорівПочинаємо знайомити з досвідом роботи садівників – аматорів, які на сторінках нашого сайту діляться своїми досягненнями. «Якщо у вас взимку є вільний час, а в лютому місяці хуртелиця і мороз, саме тоді і є можливість зайнятися зимовим щепленням.» -... 2019-02-21 читати
  • Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ампелографія – наука про види і сорти винограду. Ми продовжуємо висвітлювати наукові розробки в галузі садівництва. Зі статею "Ампелографія як наука про види і сорти винограду для виноградарів-аматорів." до нас приєдналась Ірина Мирославівна Гель - Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівницітва Львівського національного аграрного університету Гель І.М. викладає... 2018-03-07 читати
  • Приємна новина на нашому сайті. Приємна новина на нашому сайті.Ми починаємо висвітлювати дослідження наших вчених в галузі садівництва. Для цього відкрита сторінка "Наукові дослідження" у вкладці "Статті". Відкриває цю рубрику кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва Львівського національного аграрного університету Рожко Іванна Семенівна. Сподіваємось, що наданий... 2018-02-17 читати