Запитання розділу: Органічні добрива. Дата: 2012-01-05 23:25:42

Як пригатувати компост?

sad

Відповідь спеціаліста

Плодові рослини мають бути забезпечені поживними речовинами протягом усього життя.  Для поповнення вмісту поживних речовин у грунт вносять органічні і мінеральні добрива.


Органічні добрива одночасно із збагаченням грунту основними елементами мінерального живлення ще й покращують фізичні властивості, активізують діяльність грунтової  мікрофлори.
До органічних добрив належать гній, різні види компостів, пташиний послід, гноївка та інші види таких добрив.


Компости, залежно від компонентів, бувають торфогнойові, торфофекальні, торфогноївкові, збірні і інші.


Виготовлення компостів можна робити у компостних купах, або в спеціальних траншеях глибиною 60-80 см з наступним укладанням  компостової маси вище рівня грунту на висоту до 1 метра.
Технологія виготовлення компосту полягає у пошаровому вкладанні  компонентів, і створенні умов  для розкладання органічної маси (вологість, температура).


Для виготовлення торфогнойових компостів спочатку на поверхню площадки, чи дно ями вкладають шар торфу 25-30 см завтовшки, а зверху на нього шар гною 30-35 см. Потім знову шар торфу, шар гною. Вкладену масу ущільнювати не потрібно.


Якщо немає торфу і гною роблять так звані збірні компости. Для їх виготовлення підходять любі органічні рештки відходів сільськогосподарського чи промислового виробництва. При використанні рослинних решток ( в тому числі і листя плодових культур і горіха) їх також послідовно вкладають у купу чи яму, але кожен шар треба пересипати фосфорним борошном або суперфосфатом з розрахунку 1,5-2 %   від маси компосту. Зверху і з боків купу обкладають землею. Вологість маси яку компостують має складати 50-60 %. При підсиханні маси треба її полити гноївкою або водою.
Через 1,5-2 місяці цю масу бажано перелопатити. Температура в середині маси , яку компостують повинна бути 60-70 градусів. При такій температурі гинуть всі шкідливі організми які були на рослинних рештках, насіння бур’янів втрачає схожість , а органічна речовина  інтенсивно розкладається.

Строк компостування органічних решток 3-4 місяці.
 

Інші запитання розділу: "Органічні добрива"

Питання та відповіді по садівництву Всі питання (678)

Новини садівництва та сайту Всього новин (31)

  • Хвороба груші -іржа Хвороба груші -іржаСадівники надсилають фотографії, ставлять питання, що сталося з грушею? Це хвороба чи шкідник? Як з цим боротися? Дійсно останні роки на груші все більше і більше появляється ця хвороба - іржа. 15 -20 рокіів тому про іржу на груші навіть... 2020-03-01 читати
  • Точне садівництво Точне садівництвоТехнологія Smart Fresh. Що це таке? На чому вона заснована? Нова стаття "Високотехнологічне садівництво" надасть Вам можливість поверхнево ознайомитись з цією технологією. Взаєте хто є дистриб’ютером і представником цієї технології в Україні. 2020-02-14 читати
  • Зимове щеплення. Зимове щеплення.Статею "Зимове щеплення я роблю так." ми закінчуємо публікацію матеріалу який нам надав садівник-аматор Шляховий Григорій Никифорович з міста Чернігів. Сподіваємось, що його досвід допоможе і облегшить роботу по проведенню зимового щеплення в приміщенні.  Статті викладені мовою оригінала.... 2020-01-27 читати